петок, јануари 24, 2020

Монструм во Панчево : На сопругата буквално и ги извадил очите

Жељко Селими од Панчево е уапсен за малтретирање на својата сопруга Валентина. 33 годишниот Жељко бил познат по своето насилничко однесување и таа често...

ЕСИ: Ако не се промени методологијата ниту една земја од Западен Балкан нема да...

Доколку не се промени методологијата и темпото на тој процес, ниту една земја од Западен Балкан нема да влезе во Унијата пред 2030 година,...

Новата грчка претседателка: Ќе направам сѐ за да ја исполнам мојата уставна обврска

Целосно сум свесна за товарот и одговорноста што ги преземам, рече Екатерини Сакеларопулу на средба со претседателот на Парламентот, Константинос Тасулас, кој ѝ ги...

Грција ќе ги враќа талентираните млади со плата од 3.000 евра

Грчките власти започнаа кампања за враќање на младите и талентирани луѓе, кои ја напуштиле татковината за време на финансиската криза, пишува Politico. За да ги...

Граѓаните во Белград сведоци на голем пожар: Изгореа два сплава на реката Сава

Голем пожар проголта два големи објекти сплавови лоцирани на реката Сава во Белград. Пожарот избувнал на сплавот ,,Цунами“ кој служел за организирање прослави, а целосно...

Сопругите на ликвидираните црногорски мафијаши со шокантни изјави во Атина (ВИДЕО)

Сопругите на двајцата ликвидирани мафијаши , кои пред нив самите и нивните деца биле изрешетани со над 20 куршуми , во кафеана во Атина...

„Бој за крстот во Ботевград“: Се фатија за гуша, а летна и некој бокс...

Не бе, не остана грам разум и христијански дух и во овие што се кажуваат за некакви си верници и почитувачи на христијанската духовна...

Престрелка низ улиците на Атина: Убиени црногорски мафијаши

Во ресторан во Атина синоќа беа убиени лидерите на црногорски криминален шкаљарски клан Стеван Стаматовиќ и Игор Дедовиќ, јавуваат српските медиуми. Во пукањето во...

Српските разузнувачки служби проценуваат дека животот на Вучиќ е во опасност

Српскиот претседател Александар Вучиќ е постојана цел на напади.Српските разузнувачки служби проценуваат дека животот му е во опасност и оти безбедноста мора да биде...

Турција и Грција влегоа во сајбер војна

Како одговор на нападите на грчки владини сајтови од турска хакерска група, Анонимус Грција, попладнево излегоа со тврдење дека хакирале турски сајтови, меѓу кои...

Последни вести