вторник, ноември 24, 2020

Артан Груби бил преведувач: Ова е Жолтата куќа каде се тргувало со органи

Деновиве во Тирана се дебатира за улогата на УЧК и на обвинетите команданти. Потпретседателот на Демократската партија на Албанија Еди Палока тврди дека премиерот...

Од 27 ноември во Бугарија се затвора сè: Не можеме да дозволиме да ни...

Бугарија има намера да затвори училишта, ресторани и продавници и да ги забрани сите спортски настани, приватни забави и екскурзии за да се спречи...

И претседателот заработи казна зошто бил на роденден, казнети и неколку полицајци

Албанскиот претседател Илир Мета и неговата сопруга Моника Круемади, лидерка на опозициското Движење за социјалистичка интеграција, казнети се со парична казна поради непочитување на...

Морничавата тишина на Солун: Репортажа како живее градот силно погоден од пандемијата и ретриктивните...

Дваесетина минути пред полноќ. Го гледам празниот град. Без смеа, возила или светла. Металниот звук на ѓубреџиските камиони и песните што доаѓаат од радиото...

Вучиќ се збогува со Иринеј без бакнување, илјадници Срби пред храмот „Свети Сава“ го...

Поглавбарот на Српската православна црква (СПЦ), патријархот Иринеј, ќе биде погребан денес во криптата во Храмот Свети Сава во Белград, каде во девет...

Смит: Тачи би можел да добие доживотна казна затвор

Главниот обвинител на Специјалното обвинителство во Хаг, Џек Смит, во писмото до судијата на претходна постапка Никола Гиуло објави зошто Хашим Тачи треба да...

Сексот после прележана корона не смее да трае подолго од 10 минути, тврди познат...

Пациентите кои прележале коронавирус не треба да водат љубов најмалку еден месец по опоравувањето од инфекцијата, предупредуваат експертите! Покрај тоа, односот не треба да биде...

Во Србија уапсен 30-годишник, кој му се заканувал на Вучиќ со снајпер

Припадниците на српската Безбедносно-информативната агенција (БИА), во соработка со Обвинителството за високотехнолошки криминал и Министерството за внатрешни работи, вечерва го уапсиле М.П. (1990) од...

Вучиќ: 500 илјади вакцини во Србија до крајот на годината

Српскиот претседател Александар Вучиќ во емисијата „Kирилица“ изјавил дека 500 000 вакцини ќе пристигнат во Србија до крајот на годината. „Денес беше најтешкиот ден за...

Што говореше Тито: Бугарите најмногу работеа против мене(Видео)

На социјалните мрежи се појави видео од поранешниот претседател на Југославија Јосип Броз Тито во кое тој говори за тесните врски помеѓу некогашниот советски...

Последни вести