четврток, јуни 27, 2019

Ѓорчев: Метлата се сведе на Тевдовски кој е чесен и со образ

Влатко Ѓорчев, пратеник од ВМРО – ДПМНЕ го обвини премиерот Зоран Заев дека се тргаат луѓе кои се неистомисленици како Тевдовски. – За Драган Тевдовски...

Заев до ВМРО-ДПМНЕ: Ќе ви одржам економска лекција и уште четири нови години ќе...

Собраниската расправа за реконструкција на Владата продолжи со барање од ВМРО-ДПМНЕ премиерот Зоран Заев да го повлече предлогот да биде и министер за финансии. Јас...

УХМР информира до кога ќе има невреме- Временска за цела недела

Во текот на вечерта ќе има зголемена облачност на западот и крајниот исток понекаде и услови за краткотрајна нестабилност со пороен дожд и ретки...

Заев нека биде министер за финансии, Анѓушев технички премиер, а избори во октомври

Претеникот од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска од собраниската говорница предложи како да се разреши дилемата на премиерот Зоран Заев. Тој предложи...

Тевдовски: Со главата горе се враќам на Економскиот факултет

Чест ми е што ја водев најдобрата институција во земјава. Се гордеам што имав одличен тим со кој не се плашев да влезам во...

Собранието ги разреши министрите – опозицијата бара оставка од Заев, техничка влада и предвремени...

Собранието вечерва ги разреши од функцијата министерот за финансии Драган Тевдовски, министерот за локална самоуправа Сухејл Фазлиу и министерот без ресор задолжен за спроведување...

Албанскиот јазик станува зaдoлжитeлен за основците: Оставката на Атанасов била и поради ова

Дали албанскиот јазик станува задoлжителен за основците, ова е прашањето кое редакцијата на „Инфомакс“ му го поставило на заменик министерот за образование во оставка,...

Заев: Ќе ги качиме пензиите за 1000 денари, па ќе видиме дали ќе банкротираме...

Премиерот Зоран Заев во дебатата во Собранието во репликите до пратеници, соопшти дел од одлуките во економијата кои ги најави во претстојниот период. Првата поента...

ДУИ до Заев: Не си играј со оган, не ја понижувај заменичката министер во...

Со најавата дека тој нема да биде формално министер за финансии но дека ќе го води и контролира министерството за финансии премиерот Заев предизвика...

Тасева: Голем пропуст е што од Владата никој не реагираше за желбата на Заев...

Станува збор за голем пропуст кој не требаше да се случи. Законот за спречување на корупцијата е јасен и се чекаше само денот која...

Последни вести