петок, февруари 28, 2020

Ова се препораките кои треба да ги почитувате за заштита од коронавирусот

Задолжително и често да се мијат рацете со сапун и вода и тогаш кога не се видливо нечисти или да се користи чистач за...

Героски: Кога јас укажував дека законот за ЈО е штетен, бев прогласен за адвокат...

Во емисија на Алфа ТВ гостуваше новинарот Бранко Героски кој што посочи дека политичката сцена во Македонија е доста променета. -Еден од најголемите предизвици, најголемиот...

Земале грант од Фондот за иновации, па со набилдани анкети пред избори го бодрат...

Медиумската групацијата „Клип медија“, во соработка со Институтот за истражување и развој „Стратум R&D“, спроведе истражувачки проект за ставовите и перцепцијата на граѓаните. -Во согласност...

ПРОФИТИРААТ ВРЗ ЗДРАВЈЕТО: Маските за заштита од корона вирус 300 денари, Владата не реагира

И додека во Македонија е регистриран првиот случај на корона вирус, наместо достапност на неопходниот материјал маските достигнаа цена до 300 денари. Ако најевтините маски...

Шилегов се занимава со наводни спинови на медиуми додека летаат покриви од училиштата

Бидејќи вистината боли, па почнаа да спинуваат – вака Петре Шилегов го коментира она што се случи во реновираното средното хемиско училиште во Скопје....

Најнови информации: Идентификувани сите патници кои биле во комбе со жената заразена со коронавирус,...

Потврден е првиот случај на заболен од коронавирус во земјава. Станува збор за пациентка, родена 1970 година од Скопје, која одреден период престојувала во...

Mијалков сведочеше за „Монструм“: Беа ангажирани сите ресурси на УБК и БЈБ

Со сведочење на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков денеска во Кривичниот суд продолжи судењето за предметот „Монструм“ кој се однесува за убиството на...

Советникот на Заев уапсен во Шпанија поради затајување данок на луксузни недвижнини

Фали Рамадани, еден од советниците на поранешниот премиер Зоран Заев денеска е уапсен во Шпанија, објави „Република.рс“. Во акцијата на шпанската полиција уапсени се уште...

Ефтов: Не сакам да бидам ниту сорос ниту гулаш новинар, сакам да бидам Васко...

Јас мислев и се уште мислам дека сум многу јасен, но никогаш не е вишок уште еднаш јасно да се бетонираат работите. Ако сакав...

Лазаров: Заев ветуваше плата на 30.000 денари, а гледаме дека е 600 милиони евра...

Зоран Заев рече „ќе облечам железни опинци за да ја донесам платата на 30.000 денари“, а гледаме дека е 600 милиони евра пониско од...

Последни вести