среда, јули 17, 2019

Орбан: Луѓето кои не напаѓаат за Груевски се идентични како оние кои ја поддржуваат...

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан рече дека луѓето кои ја напаѓаат Унгарија за давање азил на поранешниот македонски премиер Никола Груевски се „идентични" со оние...

И европратеникот Милан Звер се истури врз Хан: Зошто молчиш за злоупотребата на судството...

И европратеникот од Словенија, Милан Звер, истера мајтап со еврокомесарот Јоханес Хан, откако Австриецот побара ни помалку, ни повеќе, туку „гласно објаснување“ од унгарскиот...

Заменик-министерката за финансии се избламира – ги помеша законите

Заменик-министерката за финансии Ширете Елези, на седницата во Собранието, наместо да зборува за Законот за персонален данок на доход, како што беше предвидено со...

Секретарката на Оливер приведена на распит во полиција

Косовската полиција денеска ја приведе на информативен разговор Силвана Арсовиќ, секретарка на Граѓанската иницијатива „Србија, демократија, правда“ (СДП), чиј лидер беше Оливер Ивановиќ, кој...

Унгарската влада: Ниту унгарската држава ниту унгарските власти не помогнаа Груевски да ја напушти...

Унгарската влада соопшти дека во бегството на експремиерот Никола Груевски од Македонија не помагала ниту унгарската држава ниту унгарските власти, но не соопштува детали...

Заев знае дека нема веќе поддршка од народот и дека неговиот рејтинг е во...

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека нема намера да се кандидира за претседател на Република Македонија на претстојните претседателски избори. Одговорајќи на новинарски прашања на...

Чомовски кон Мицкоски, кој жестоко го критикувa СДСМ: Се согласувам со голем дел од...

Претседателот на опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски своето гостување во Отвореното студио на 1ТВ го започна со низа критики до актуелната власт предводена од...

Примив безброј закани по мојот живот, во Будимпешта сум и побарав политички азил

Поранешниот премиер Никола Груевски и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се огласи на социјалните мрежи по распишаната потерница за него. -Во последните неколку денови...

Во Грција е отворена истрага за фирмата на Анѓушев

Грчката телевизија Скај објавува дека се отворило истрага за купување на ЕДС на Кочо Анѓушев од страна на грчката државна компанија за електродистрибуција (ДЕИ)...

Јанчев: Рамо до рамо со Заев ќе се борам против Мицкоски

Градоначалникот на Кавадарци и доскорешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, за ТВ24 изјави дека тој и Никола Тодоров ќе му помогнат на премиерот Зоран...

Последни вести