среда, април 8, 2020

Случајно или намерно, Латас го откри снимачот на Орце Камчев?

Во последната колумна на порталот Вечер, Латас случано или намерно открива дека снимачот на Орце Камчев е некој си Столе?!?! ПУШТААТ НА ЈУТЈУБ КАФАНСКИ РАЗГОВОР...

ТРАГЕДИЈА: Се самоуби македонската актерка, беше самохрана мајка и голем професионалец

Актерката и режисерка Милиана Ленак (Додевска) вчера претпладне со скок од зграда си го одзела животот. Оваа вест за Телма ја потврдиле од МВР....

Ќе останете во неверување кога ќе дознаете колкава пензија зема Лепа Луќиќ- примањата на...

Легендарната пејачка Лепа Лукиќ секој месец прима пензија од околу 180 илјади српски динари, пишуваат српските медиуми. Кралицата на народната музика слободно може да се...

Избори на 12-ти април нема да има, се очекува нешто сосема друго

Политичкиот астролог Илија Бошков има многу поразлично гледање за настаните кои треба да се случуват во блиска иднина на политичката сцена во Македонија. За ТВ21...

Нови детали за бегството на Груевски од Македонија

Груевски не морал да се крие во гепек за да не го види полицијата, улицата од гаражата била многу темна. Две истраги ќе има за...

Не ни се пишува арно: Пророштво на Баба Ванѓа за 2020 година

Познатата македонска слепа претскажувачка родум од Струмица, Вангелија Димитрова Гуштерова, попозната како баба Ванѓа починала во 1996-та година, а тоа што го предвидела за...

Миле Андоноски: Јавно повикувам да го откриете моето лице на фотографијата, во спротивно ќе...

Откако во медиумите беше објавен текст и фотографии со кои се тврдеше дека припадник на полициските служби од ОВР Прилеп, јавно, во сред кафеана,...

Ордановски: Катица Јанева е „мртва“

Многу ми се допаѓа иницијативата за враќање на парите што ги земале обвинителите на СЈО како дополнителни бонуси за својата работа. За таа иницијатива...

Боки 13 со два збора за неговата сексуална определба го демантираше Заев – еве...

Јавноста со денови е згрозена од навредливите напади кон еден „суетен“ новинар и „педер“ (како што самиот ги нарекува) од страна на премиерот Зоран...

Мирка: Фрчко ти си сељак! Избега од универзитетот, зошто студентите му рекоа има на...

Мирка Велиновска за Фрчкоски Во последната емисија на Миленко Неделковски, која оди исклучиво на Youtube канал, гостин беше по n-ти пат Мирка Велиновска. Изгледа омилен лик...

Последни вести