четврток, декември 12, 2019

Европски метеоролози предупредуваат: Идната недела доаѓа смртоносен бран со 49 степени

Многу топло време ја очекува Европа идната недела. Европски климатолози и метеоролози предупредуваат на „потенцијално историски смртоносен бран кој ќе се рашири низ Европа“. Силвиа Лаплана,...

Судијата Владимир Панчевски го објаснува планот како да се спаси Катица Јанева

Судија Владимир Панчевски во својот пост на фејсбук го објаснува планот како да се спаси Катица Јанева, третоосомничена во случајот „Рекет“ чие судење почнува...

Ѓорчев во Битола, Прилеп и Ресен: Македонскиот народ има вера, надеж и љубов

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев на денешниот голем празник Водици беше меѓу граѓаните на Битола, Прилеп и Ресен. „Македонскиот народ е силно приврзан...

Дурловски: Го продадоа духовното за материјално, останаа без обете! Фаустовци

Оперскиот пејач и еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, Игор Дурловски го коментира најновото извисување на Македонија за датум за почеток...

Фетаи: Предметите на којшто работев јас се чисти и нема ништо криминално или сомнително

По завршувањето на денешното рочиште за случајот „Титаник 3″ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), Обвинителката Фатиме Фетеи за „ТВ21″ изјави дека секој предмет на...

Дел од блиските на функционерите ќе се откажат од вработувањето во државните фирми

Дел од функционерите потврдуваат дека нивните блиски ќе се откажат во вработувањето во јавниот сектор заради тоа што гледаат алтернатива на државните институции, но...

Амди се налути: Не можам да дојдам до збор во овој парламент!

По реакцијата на пратеникот Зијадин Села, затоа што е 17-ти на списокот на пратеници денеска за поставување прашања во Собрание, се побуни и пратеникот...

Давидовиќ: Рускоска да каже зошто Јанева не е под истрага за „Рекет“

Обвинителката Вилма Рускоска ќе треба да даде одговори и да каже што се случува, зошто е нешто преземено или не е преземено, вели адвокатот...

По грабежот во Сарај се огласи НЛБ Банка

НЛБ Банка се огласи преку соопштение за грабежот на нивна експозитура во Сарај кој се случи утрово. -Утрово во експозитурата на НЛБ Банка АД Скопје...

Анѓушев и Османи се пофалија пред Рикер: За 20 месеци ги решивме сите отворени...

Вицепремиерите за економски и за европски прашања, Кочо Анѓушев и Бујар Османи се сретнаа со Филип Рикер, идниот американски помошник државен секретар за европски...

Последни вести