понеделник, септември 23, 2019

„О2 Иницијатива“: Автобусите на ЈСП не само што загадуваат, туку се ризик и по...

Автобусите на ЈСП низ скопските улици, чадат, се запалуваат, не само што загадуваат, туку се ризик и по животот на тие што се возат...

И на СДСМ им е јасно дека губат

Деновиве сме сведоци на нова афера, продолжение на Рекет, која го доби името Рекет 2, за деталите на случајот нема да пишувам, бидејќи истите...

Ристиќ објави шокантно видео: „Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте!“

Актерката Ирена Ристиќ објави шокантно видео од реката Вардар. „Зошто е таков Вардар?! Еве, гледајте! Инспекцијата искочила на терен и наводно е од каналот (а каналот се...

Томовски од СДСМ: Каков министер, таква правда во Македонија

Живорад Томовски е професор на ПМФ и долгогодишен член на СДСМ од општина Аеродром. Не го крие разочарувањето од чекори на партијата на Зоран Заев,...

Пандов до Јанева: „Будалче отвори си ја душата, не држи во себе, олесни си...

Пандов на својот фејсбук профил и посвети неколку реда на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева, потенцирајки дека таа поминува денови долги како година. Мила моја...

Што се случи со главните „бомби“ на Заев- очекувањата беа големи, но не се...

Никакви понови факти не понудија бомбите за случајот за Мартин Нешковски, Смилковското езеро и смртта на Никола Младенов, трите клучни бомби со кои серијата...

„Постизборна амнезија и за ветувањата во туризмот“

СДСМ во својот План за живот ветуваше паметен урбан развој на општините, пешачки и велосипедски патеки, катни гаражи, кружни текови, обиколница, експресни патишта и...

Иванов ја доби тужбата пред Уставен за унапредувањето на генерали пред избори

Поранешниот претседател, Ѓорге Иванов, ја доби тужбата пред Управен суд против Комисијата за спречување на корупција, која отвори прекрошна постапка против него за унапредувањето...

Донев: Погубните политики на СДСМ доведоа до масовно иселување на младите

Унијата на млади сили, УМС, деновиве посети голем број комитети низ држвава. Состојбата насекаде низ државава е катастрофална, младите се разочарани, вели Горјан Донев...

Ѓорѓиевски до СДСМ: Од вашата голема акција за масовни апсења, се потресоа од Грчец...

Не, воопшто не сте во договор со наркодилериве. Едни жестоки реакции денеска и вчера за големава акција и масовните апсења , па, па, па…...

Последни вести