среда, февруари 24, 2021

Перински: Јанакиески и Ристовски не ме контактирале за настаните од „27 април“

Златко Перински, поранешен директор на СЦ „Борис Трајковски“ говореше за периодот во 2017 година и за неговите активности. Тој истакна дека бил член на многу...

Николоски: Заев нема стабилно парламентарно мнозинство, нема кворум од 61 пратеник за да се...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски при денешната посета на Неготино рече дека Владата, односно премиерот Зоран Заев нема стабилно парламентарно мнозинство. -Не гледам дека има...

Со блага казна ќе се мачкаат очи, договорот на Заев со Мијалков ќе се...

Сашо Мијалков во петок ќе ја слушне висината на казната за предметот „Таргет-тврдина“. Казна ќе има и тоа не спорно. Но, главното прашање е колкава...

Велемајсторски потег на Обиџуко што го нашле Мијалков: Вас у џеб да ви турат...

Еееееј велемајсторски потег на Обиџуко што го нашле Мијалков. Така пишуваат лигавешките портали. А бе не е убаво сами себе да се лажете Бате Саше да...

Пендаров: Голема фарса, во нормална држава „би летал“ министерот за внатрешни

Поранешниот советник на Претседателот и политички аналитичар, Стево Пендаров, во емисијата „Студио 10“ на ТВ „24“ истакна дека случувањето Сашо Мијалков е фарса. Пендаров порача...

Спасовски: Ако не се предадеше, за неколку часа ќе беше сосема поинаку

Во моментот Сашо Мијалков е на издржување на мерката домашен притвор во неговиот дом. Тој овие денови не ја напуштил државата и цело време...

Уште еден градоначалник на СДСМ позитивен на ковид: Јованоски со висока температура и болки...

Засега се чувствувам добро. Имам само повисока температура и болки во мускулите и чувствувам изнемоштеност, ни изјави во телефонски разговор прилепскиот градоначалник Илија Јованоски,...

Мицкоски: Конечна правда ќе има кога коалицијата Зоран, Вице и Сашо ќе завршат таму...

Велат дека правдата е обезбедена. Јас ќе ви кажам, конечна правда ќе има кога коалицијата Зоран, Вице и Сашо ќе завршат таму каде што...

Филипче: Немаме информации дали Сашо Мијалков контактирал со епидемиолози за неговата здравствена состојба

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека Министерството за здравство нема информации дали екс шефот на тајната полиција Сашо Мијалков контактира со епидемиолози околу...

Амбасадорката Галовеј за ситуацијата со Мијалков: Ќе продолжиме да работиме да видат граѓаните дека...

Мислам дека треба да се почитува правото и треба да се има поголема доверба на граѓаните во институциите во земјата и затоа мислам дека...

Последни вести