четврток, јули 18, 2019

Маскирани крадци со пиштоли се шетаат во Клиничкиот центар- Министерството за здравство крие како...

Министерството за здравство веќе една недела молчи на поставените прашања на КУРИР и крие од јавноста одговор кој навистина се грижи и ја гарантира...

Владата ги соопшти имињата на новите функционери

Владата на Република Северна Македонија на денешната седница, со која претседаваше премиерот Заев, донесе одлука со која се предлага на Владата да разреши, отповика...

Наследниците на комунизмот ниту тогаш сакаа, ниту сега сакаат независна Македонија

Пред неполни три години „Република“ разговараше со Драги Арсов, првиот потпретседател на македонското собрание, кој вчера почина на 82-годишна возраст. „Република“ интегрално го објавува едно...

Ел Чека му возврати на Заев: Знам дека те боли што ти пропадна планот...

Шеќерим Ахмеди, познат во јавноста како Ел Чека возврати на обвинувањата на премиерот Зоран Заев дека кога-тогаш ќе одговара за објавувањето на прислушуваните материјали...

Владимир Панчевски суспендиран од Судскиот совет

Поранешниот судија на Кривичниот суд Владимир Панчевски, кој е обвинет за местење судски предмети, денеска е суспендиран од Судскиот совет на Република Северна Македонија. Советот...

Героски: В лице ќе ви ја шлапнам вистината, но не за Заев туку за...

На сите вас што се колнете во Зоран Заев, ќе ви кажам нешто што нема да ви се допадне. В лице ќе ви ја...

Дали е СЈО готово? Да, тоа е завршена работа и од септември вакво СЈО...

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција,...

Џафери: Надлежните органи да го истражат случајот со Катица Јанева

Претседателот на Собранието Талат Џафери вели дека е важно да се поддржи постоењето на Специјалното јавно обвинителство, но, оти надлежните органи треба да го...

Зошто Кирацовски беше сменет – зашто ги рекетираше бизнисмените?!

Душан Илиевски, познат како Душко Млекарот, член на СДСМ, преку фејсбук му упати прашања на пратеникот Александар Кирацовски, кој на крајот на мај беше...

ВИДЕО: Дамјан, синот на македонскиот родољуб Војо Стојаноски, со нова песна „Никогаш Северна“

Во Македонија, крушата под круша паѓa – така било, така и ќе остане за навек. „Никогаш северна” е најновата песна на синот на големиот...

Последни вести