Случајно или намерно, Латас го откри снимачот на Орце Камчев?

Во последната колумна на порталот Вечер, Латас случано или намерно открива дека снимачот на Орце Камчев е некој си Столе?!?! ПУШТААТ НА ЈУТЈУБ КАФАНСКИ РАЗГОВОР...

ТРАГЕДИЈА: Се самоуби македонската актерка, беше самохрана мајка и голем професионалец

Актерката и режисерка Милиана Ленак (Додевска) вчера претпладне со скок од зграда си го одзела животот. Оваа вест за Телма ја потврдиле од МВР....

Не ни се пишува арно: Пророштво на Баба Ванѓа за 2020 година

Познатата македонска слепа претскажувачка родум од Струмица, Вангелија Димитрова Гуштерова, попозната како баба Ванѓа починала во 1996-та година, а тоа што го предвидела за...

Ордановски: Катица Јанева е „мртва“

Многу ми се допаѓа иницијативата за враќање на парите што ги земале обвинителите на СЈО како дополнителни бонуси за својата работа. За таа иницијатива...

Боки 13 со два збора за неговата сексуална определба го демантираше Заев – еве...

Јавноста со денови е згрозена од навредливите напади кон еден „суетен“ новинар и „педер“ (како што самиот ги нарекува) од страна на премиерот Зоран...

Мирка: Фрчко ти си сељак! Избега од универзитетот, зошто студентите му рекоа има на...

Мирка Велиновска за Фрчкоски Во последната емисија на Миленко Неделковски, која оди исклучиво на Youtube канал, гостин беше по n-ти пат Мирка Велиновска. Изгледа омилен лик...

Aпасиев: На душа ќе ги носите загинатите бе хоштаплери, јаз’к да ви се парите...

Прегазената жена на улицата „Методија Шаторов-Шарло“ во Аеродром им подлегна на повредите. Граѓаните реагираат дека улицата е небезбедна за движење, затоа што нема никаква...

(ВИДЕО) Според Пендаровски премиерот Заев е ненормален

Претседателот Пендаровски и премиерот Заев имаат различни ставови по прашањето за македонскиот јазик кој официјално го негира Бугарија и за македонскиот идентитет генерално. Додека Пендаровски...

Орбан: Луѓето кои не напаѓаат за Груевски се идентични како оние кои ја поддржуваат...

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан рече дека луѓето кои ја напаѓаат Унгарија за давање азил на поранешниот македонски премиер Никола Груевски се „идентични" со оние...

Тања коленичеше пред него, премиерот во заминување поцрвене

Премиерот во заминување Зоран Заев искрено се збуни и поцрвене, кога пред да даде изјава за новинарите по завршувањето на Самитот на НАТО во...

Последни вести