среда, декември 11, 2019

МАПА: Папата ќе го блокира Скопје – Режим за сообраќај и движење на пешаци...

Координативното тело за организирање на посетата на Папата Франциск на државата, информира дека за време на Апостолската посета на Папата, на територијата...

Силјановска- Давкова: Јас ќе се борам да бидам претседател на Република Македонија, како што...

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, професор Гордана Силјановска Давкова во нејзиното прво интервју дадено за Вестите на Сител телевизија, одговарајќи на...

Филипче ќе ги соочи двајцата директори на Гинекологија, откако економскиот обвини за криминал

Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека ќе ги соочи двајцата директори на Клиниката за гинекологија, откако економскиот директор на оваа клиника Валон...

Многу од младите во дијаспората го чекаат правиот момент да се вратат во Македонија

Нема откажување од слободата на говор, слободата на медиумите, транспарентноста, отчетноста и владеењето на правото. Нема откажување од рамноправноста пред законот, нема откажување од...

Ѓорчев: На Пелинце никогаш немало помалку народ

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Влатко Ѓорчев денеска по завршување на манифестацијата во Меморијалниот центар АСНОМ во Пелинце изјави дека долги години доаѓа во Пелинце, но...

Героски: Единствена константа во политиките на Заев се неговите чести промени на ставовите

Некако, веќе се навикнавме на честите промени на ставовите на другарот Зоран Заев. Во принцип, јас за тоа не му замерувам. Барем не премногу....

Бетмен Велит: На крај и Катица ќе се откаже од Катица и ќе тврди...

Мислам дека на крај и Катица ќе се откаже од Катица и ќе тврди дека била опседната од демони, поткрепено со потврда за боледување...

Мицкоски: Јовески го потопи СЈО со две контрадикторни изјави дадени во два месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во 360 степени го повтори ставот на неговата партија дека случајите покренати од СЈО до 30 јули 2017...

Јаневски: Зошто не е извршен претрес на станот на едно министерче во кој живее...

Како тоа е извршен претрес во домот на Боки во Скопје, а не е извршен претрес таму каде што живее – во елитната населба...

Заев игра оро, Спасовски сади дрвца, Николовски бере јаболка – мириса на избори

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го прифати еко-предизвикот на генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски и засади три дрвја во Куманово. Предизвикот на Ljupcho...

Последни вести