четврток, јули 18, 2019

Индиска компанија го обвинува Ванчо Орданоски дека претставил нивни уред за мерење на загадувањето...

Претставници на индиската команија Оизом, базирана во градот Ахмедабад, за Република потврдуваат дека Фондот за иновации и технолошки развој спонзорирал компанија која како промотивен...

Мицкоски: Македонија е најзагадената земја во Европа, загадениот воздух е тивкиот убиец против кој...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на социјалните мрежи во новата објава вели дека Владата не се бори против загадувањето и ги излажала граѓаните дека...

Андоновски: Заев е со две лица, пред ЕП ја фали опозицијата, пред новинарите ја...

Во денешното издание на дебатата „Само вистина“ на Канал 5, дебатните зборови за надворешната политика на Република Македонија ги вкрстија Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ...

Силјановска: Референдумот е неуспешен, не смее да се толерира тиранијата на 80-те пратеници

Универзитетската професорка Гордана Силјановска во денешното гостување во емисијата „Отворено“ на ТВ Алфа, во пресрет на утрешната седница за гласање на третата фаза на...

Ќулавкова: Доколку МАНУ се преименува, тогаш ќе се обезличиме пред целиот свет

Академик Катица Ќулавкова во вечерашното гостување во емисија Само вистина на Канал 5, праша ако е точно дека со Преспанскиот договор потпишан...

Ни снегот, ни студот не ги спречува: Втор ден протести пред Собранието за одбрана...

Група граѓани и покрај студното време и снегот и денеска излегоа на протест пред Собранието на Република Македонија против уставните измени. Тие велат дека...

Мицкоски до Заев: Ајде охрабри се излези, избери медиум, избери водител и јас и...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повторно го повика премиерот и претседател на СДСМ Зоран Заев на ТВ дуел. „Пред неколку дена од пред платото на...

Последни вести