вторник, октомври 22, 2019

Маричиќ: Владата на СДСМ може да држи лекции за одговорност секој ден, во секој...

Владата на СДСМ може да дели лекции за одговорност во секој поглед, одговорноста е непостоечка категорија за ВМРО-ДПМНЕ инаку по три порази во изминатите...

Пандов: Со боксерски речник, Заев е во класичен нокаут

Ако говориме со боксерски речник, Заев е во класичен нокаут. Остануваат 74/5 дена народно одбројување до неговото конечно паѓање од тронот. Изборите ќе бидат...

Заев: Имавме комлетно ветување од сите

Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување во емисијата „360 степени“ рече дека негативната одлука од Брисел ќе ја носи како нова лузна како што...

Многу ме сакаат Албанците, ликот ми е таков

Дали ми приоѓаат и ме прегрнуваат Албанци, не треба да зборувам, само треба да го погледнете амбиентот околу мене, рече вечерва премиерот Зоран Заев...

Таравари за гушкањето со Мицкоски: Мурто Амнестија запнал со Гостивар

Откако Заев вечерва во интервјуто за 360 Степени ја коментираше изјавата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски дека при посетата во Гостивар му пришле...

Не одиме на обична победа, одиме на стабилно мнозинство кое ќе нè заштити од...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва по средбата со коалициските партнери, рече дека има комуникација и со други политички партии да се приклучат на...

Макрон лаже, Заев го навреди францускиот претседател, порача дека не го сфаќа сериозно

Во емисијата 360 на телевизија Алсат, пред очите на целата јавност Зоран Заев го обвини францускиот претседател Емануел Макрон дека лаже, истакнувајќи дека повеќе...

ВМРО цепидлачи и мрчи

Премиерот Зоран Заев во интервју за емисијата 360 степени на Алсат посочи дека ВМРО – ДПМНЕ бега од брзи избори. Два датуми понудени во...

Мицкоски: Пописот вака како што го планираше Заев не е статистичка операција, туку политички...

Во денешната емисија „Клан Дебата“ гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при што посочи дека пописот што го планираше премиерот Зоран Заев и неговата...

Што му пишувале осомничените во „Рекет“ на Заев? Јавноста бара одговори, за Обвинителството нема...

Што му пишувале осомничените во „Рекет“ на Зоран Заев? Дали премиерот знаел за изнудата на пари која се вршела од Орце Камчев? На овие...

Последни вести