четврток, јули 18, 2019

Јаневски: Зошто не е извршен претрес на станот на едно министерче во кој живее...

Како тоа е извршен претрес во домот на Боки во Скопје, а не е извршен претрес таму каде што живее – во елитната населба...

ЛАЈМ ТВРДИ: Висок функционер на ДУИ нарачател на атентат врз Ел Чека

Шеќерим Ахмеди, познат како Ел Чека, во правосудните органи на САД пријавил дека против него се подготвувал атентат, велат извори на весникот Лајм. Според овој...

Грчева за „метлата“: Разрешени директори? Не, повеќето се пливачки членови на управни одбори

Поранешната пратеничка Солза Грчева на својот Фејсбук профил ги искоментра денешните разрешувања за кои беше донесена одлука на седница на Влада. Таа напиша: „Разрешени директори?...

ФОТО: Двајва нови конзули – Едниот од УЧК, другиот спие!

Реџеп Демири и Јордан Панев се двајцата нови конзули во дипломатските претставништва на Македонија во Минхен, Германија и во Њу Џерси, САД. Реџеп Демири, инаку...

Мицкоски оствари средба со новата амбасадорка на САД, Брнс: За ВМРО-ДПМНЕ стратешки интерес е...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја оствари првата официјална средба со новата американската амбасадорка Кејт Мери Брнс. Мицкоски и посака добредојде на Амбасадорката и изрази...

Азманов: Јанева е фатена во голем криминал, не може од ова да излезе како...

Бизнисменот Зоран Азманов, кој во јавноста прв се декларираше како жртва на осомничениот за рекет Бојан Јовановски алијас Боки 13, денеска побара истрагата на...

ФОТО: Транспарентната Влада на Заев брише негативни коментари на социјалните мрежи

Транспарентноста како јака страна постојано е промовирана од страна на премиерот Зоран Заев и неговата Влада. Тој не пропушта прес-конференција, а да не каже...

Ванковска: Го читам списокот на рекетираните од Боки/Коки, не се дочитува, толку многу ги...

Го читам списокот на сите што биле рекетирани од Боки/Коки. Подолг е, не се дочитува… Се прашува човек како можело толку кеш да се...

ВИДЕО И ДОКУМЕНТИ: Судии, адвокaти и дипломати вмешани во „Рекетот“ на Катица, Боки и...

Веројатно фразата дека судството е отворено како пупка, е реченица која остави најголем импакт врз македонската јавност изминативе три години. Премиерот Зоран Заев го...

Почина Драги Арсов, првиот потпретседател на македонското Собрание

По кратко боледување денеска на 82 – годишна возраст почина Драги Арсов, поранешен пратеник и прв потпретседател на Собранието. Роден е во 1937 година во...

Последни вести