петок, јануари 24, 2020

Нептрес: Курто Дудуш не е Боки 13, никој ништо не му може

Скандалозниот градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, се чини дека има посебна заштита од високиот владин врв, пишува Нетпрес. Бидејќи и покрај очигледните бројни незаконски...

Ставрев го одложи „Монструм“, па 12 часа се изживуваше врз Јанакиески за дивоградбата на...

Доцна вечерва, по 20:30 часот, заврши маратонското рочиште за предметот ТНТ на СЈО, во кое на прашањата на адвокатите од 12 часот со паузи...

Ченто: Вие ме осудивте, историјата ќе ме ослободи

По изрекувањето на пресудите за обвинитетите за упадот во Собранието на 27 април 2017 година, и по барањето на притвор за осудените...

Колумна на Александар Даштевски: Поништување на лустрацијата за лечење на фрустрација

Во последните три години упорно се обидуваме да го заборавиме нашето минато, а забораваме дека, народ кој ќе го заборави минатото, нема ни иднина....

Тачи: Пендаровски не е заеднички кандидат, тој е кандидат на Владата

Стево Пендаровски не е заеднички кандидат, не е консензуален кандидат за претседателските избори, изјави Мендух Тачи во гостувањето во емисијата Клик плус...

Васко Ефтов за амнестијата: Немојте веќе да не спасувате со вашиот патриотизам – цената...

Откако судот амнестираше 12 лица за учество во настаните поврзани со 27 април,  и авторот на емисијата „Во Центар“ и директор на телевизија Алфа,...

Димовски: Странски амбасадори имаат информации кои други големи бизнисмени се рекетирани од истата екипа

Десетици големи бизнисмени се рекетирани во Македонија од истата екипа. Не сите имаат пријавено во обвинителство затоа што не веруваат во обвинителството, но сите...

Осумтемина што гласаа за променета на името му се заканија со тужба на Милошоски

Осумте пратеници што гласаа за промена на уставното име преку соопштение во јавноста во целост ги отфрлаат, како што велат, лажните наводи изнесени од...

Субвенциите на Петре Шилегов ќе стигнат до обвинителство – антикорупционерите утврдија пропусти

Градоначалникот Петре Шилегов го прекршил Изборниот законик со објавување на огласот за субвенционирање на велосипеди?! Антикорупциската комисија ќе го извести јавното обвинителство...

Милошоски: Тешко ќе има брза ратификација на протоколот за НАТО во шпанскиот парламент

Поранешниот министер за надворешни работи, Антонио Милошоски на Фејсбук коментира дека е нереално да се очекува брза ратификација на шпанскиот парламент во Парламентот во...

Последни вести