четврток, јули 18, 2019

Боки 13 и Зоки Кичеец остануваат во притвор, судот им ги одби жалбите

Кривичниот суд попладнево соопшти дека им ги одбил жалбите на осомничените во предметот за изнуда со трговија на влијаније. Тоа значи дека Бојан Јовановски познат...

Дамјан Стојановски со нова песна која ќе ве наежи – ,,Никогаш северна” (ВИДЕО)

Дамјан Стојаноски, син на прерано починатиот Војо Стојаноски, ги следи стапките на својот татко и ја продолжува неговата мисија, па преку песната работи на...

Како што ја предадовте Катица, така ќе го предадете и Заев, лицемери бедни!

На сите вас што се колнете во Зоран Заев, ќе ви кажам нешто што нема да ви се допадне. В лице ќе ви ја...

Дали Заев го смете првиот скопски цариник Златко Кофиловски поради Боки 13?

На долгиот список сметени директори и членови на управни одбори именувани од извршната власт што денеска на прес-конференција во Владата таксативно ги наброја премиерот...

Софија Куновска: Драмски? Зошто она не ви ги прифаќаше ургенциите за вработување?

Актерката Софија Куновска на својот фејсбук профил вели дека смената на директорката на Драмски се должи на тоа што таа не прифаќала ургенции за...

Рекетот на Катица – една од причините зошто не добивме датум за преговори

Случајот со изнудувањето пари од македонски бизнисмени, наводната вмешаност на обвинители и високи политички функционери е една од главните причини за недобивање на датум...

Kој сѐ добивал дарови од Боки 13: Министерки, пратенички, обвинителки, сопруги…

Десетина врвни државни функционери можат да настрадаат законски и политички поради непочитување на законот во случајот Рекет со Боки 13. Во аудио разговорите кои ги...

Заев му порача на Ел Чека: Ќе одговараш!

Овој човек (Ел Чека) не води никаква грижа за тоа што го прави и за приватноста на лицата во разговорите. Затоа треба да одговара....

Заев разрешува стотина директори, еве кои функционери ги зафати најавената „метла“

Почнува постапката за разрешување на високи државни функционери, директори, раководители, членови на управни одбори и владини институции, најави премиерот Зоран Заев на денешната прес-конференцијата. Премиерот...

Иванка Василевска: Политичка естрада

Ден за ден, месец за месец, пророчки одзвонуваат мислите на Шо. Без да звучи како клише, нема сомнеж дека: (цит) „Не е вистина дека...

Последни вести