вторник, октомври 22, 2019

Заев: Млад сум за да се кандидирам за претседател

Иако премиерот Заев има 44 години, а за кандидат за претседател треба полни 40, тој смета дека сеуште е млад да се кандидира. –Јас би...

Шекеринска: На државата ѝ е неопходно ресетирање, што ќе биде болно за сите

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска при денешното гостување во 1тв на прашање на гледачка одговори дека Владатата сериозно се труди, и во консултациите со...

Флекенштајн: Името не може веќе да го сопре патот на Скопје кон ЕУ

Европратеникот Кнут Флекенштајн го поздрави потпишувањето на Протоколот за членство во НАТО, јави дописничката на МИА од Брисел. Флекенштајн им го честиташе вчерашниот чин на...

Шекеринска: Сите коалициски партнери ќе бидат поканети на свадба

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска на денешното гостување во 1ТВ кажа дека не верува дека ќе дојде до трка за претседателската функција меѓу две...

Никовски: Ако има предвремени парламентарни избори, СДСМ катастрофално ќе изгуби

Мислам дека нема теоретска шанса власта да прифати предвремени парламентарни избори бидејќи ќе ги изгуби и тоа на еден катастрофален начин, а мора да...

Фијаско на СЈО: Нивен сведок во предметот „Тортура“ тврди дека претходниот исказ бил неверодостоен...

Двајца сведоци на Специјалното обвинителство денеска фрлиле ново светло на предметот „Тортура“, излегувајќи на судското рочиште со спротивни изјави во однос на исказите дадени...

Милошоски: Придавката македонски забетонирана како оградата пред Влада, благодарение на Северно Македонецот Никола Димитров

Придавката македонски/macedonian забетонирана како оградата пред Влада. Благодарение на Северно Македонецот Никола Димитров, пишува пратеникот Антонио Милошоски на Твитер.

Љубомир Цуцуловски: НЕЗАДОВОЛСТВО И ФАШИЗАМ

Сеедно што тешко можат да се дефинираат фашизмот и нацизмот (порадикална варијанта на фашизмот) сепак постојат елементи кои укажуваат на причините за нивното настанување...

Силјановска: Tатко ми се бореше за Македонска држава, јас не отстапувам од неговиот пат

Универзитетската професорка Гордана Силјановска- Давкова во објава на Фејсбук, објаснува дека нејзиниот татко Александар Силјановски бил нејзина најголема инспирација за кандидатурата за претседател. Таа објави...

Никовски: Договорите кој ги потпиша СДСМ со Бугарија и Грција се капитулација за Република...

Ако дојде одговорна власт во земјата, таа мора да преземе сериозни чекори, да се преиспита, да се изврши ревизија и да се откажат овие...

Последни вести