сабота, февруари 22, 2020

Битолчанец ги оштетил граничните камења, најавена е кривична пријава

Регионалниот ценатар за гранични работи Југ го расчисти настанот од 23-ти овој месец кога во периодот од 14,00 до 20,00 часот од страна на...

Драмски театар ја подготвува комеморацијата за Стефановски, датумот дополнително ќе биде соопштен

Драмски театар соопшти дека во соработка со други институции ја подготвува комеморацијата за големиот Горан Стефановски. -Сметаме дека најмалку што можеме да направиме за Мајсторот, е...

Ја лишил од слобода и нападнал поранешната девојка

Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против А.Н.(21) од село Порој, тетовско за сторено кривично дело „противправно лишување од слобода“. -На 31.05.2018 година ...

Верувам во чесноста на пратениците и пратеничката група, но и во сите луѓе кои...

Јас не гледам причина зошто пратеничката група да не биде компактна или пратеничката група практично да ги застапува ставовите на ВМРО-ДПМНЕ и да ја...

Иско може да го напушти Реал поради конфликтот со Солари

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Иско може да го напушти клубот, а причината за тоа е затегнатите односи што 26-годишниот Шпанец ги...

Покрај поддршката на домашните компании, ВМРО-ДПМНЕ во иднина ќе се обиде да внесе нови...

Домашните инвеститори се приоритет и константа и би требало истото да важи за сите влади, но она што отсуствуваше во минатото се странските директни...

Бараме дополнување на дневниот ред со точка за припадниците во воениот конфликт од 2001...

Ја користам оваа прилика со оглед имајќи фактот и предвид дека во изминатите неколку денови се актуализираше прашањето за во неколку општини во Република...

Дете нападнато од соученик во Ѓорче Петров

На 28.11.2018 година во 20:00 часот во Полициската станица Ѓорче Петров М.Ц.(41) пријавил дека истиот ден околу 13:00 часот на улицата „Ѓуро Салај“ неговиот...

Пренесете дека ќе платам и дека сте “најгледани“ со рејтинг 0,9%

Редакција на 1ТВ објави видео снимка на која, според очевидци, се забележува дека директорот на Канал 5, Иван Мирчевски добива казна од полицијата. -Иако, не...

Шилегов: Свесен сум дека станав таргет за потсмев

На денешниот семинар организиран од Францускиот институт во Скопје на кој беа опфатени теми за главните проблеми во загадувањето во зимскиот период, свое обраќње...

Последни вести