недела, април 5, 2020

Снегот ни доаѓа од утре, задутре студено- убаво подгответе се за екстремно ладно за...

Времето утре ќе биде облачно, студено и ветровито со повремени врнежи кои на планините и на повисоките места ќе бидат од снег со слаб...

Македонија стана земја на контрадикторноста

Македонија стана земја на контрадикторноста. Еве да кажеме дека на Црниот петок на 19-ти гласаа тројца наши колеги кои што се под истрага за...

Русковска два пати се демантираше себеси за сметките на Груевски

Ние немаме добиено информација како Груевски ги испразнил сметките, затоа што случаите за него ги води и водеше СЈО. Така да ако некој добил...

Со 100% сигурност се уште немаме утврдено како побегнал Груевски

Дел од доказите ги имаме веќе обезбедено, а добар дел уште чекаме да се соберат. Со 100% сигурност се уште немаме утврдено како побегнал...

Јанчев: Рамо до рамо со Заев ќе се борам против Мицкоски

Градоначалникот на Кавадарци и доскорешен потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, Митко Јанчев, за ТВ24 изјави дека тој и Никола Тодоров ќе му помогнат на премиерот Зоран...

Заев знае дека нема веќе поддршка од народот и дека неговиот рејтинг е во...

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека нема намера да се кандидира за претседател на Република Македонија на претстојните претседателски избори. Одговорајќи на новинарски прашања на...

„Доколку Македонија не добие препорака од ЕУ тоа ќе биде по вина само и...

Доколку Република Македонија не добие препорака од ЕУ, што е многу веројатно, тоа ќе биде по вина само и само на Зоран Заев и...

Македонија е најзагадената држава во Европа наспроти сите ветувања на СДСМ

Со жалење можам да констатирам дека поводот по кој што тука доаѓаме и се наоѓаме е лош, поводот е непопуларен, поводот е штетен за...

Одлуката на Апелација за притворот на Јанакиески и Божиновски очекуваме да биде донесена врз...

Како што и неколку пати досега на овие прес конференции од ВМРО-ДПМНЕ имаме посочувано, одлуката за притвор на Јанакиески и Божиновски е одлука на...

Последни вести