петок, февруари 28, 2020

Оваа пеколна несреќа ја предвиде и се оствари минатиот месец – Еве дали Настрадамус...

Најголемото пророштво од кое стравуваат многу луѓе е тоа дека на човештвото му се подготвува Трета светска војна, која ќе трае триесет години. А...

Илиевски: Рускоска ја искасапила мислата на Гоце Делчев како што ги искасапи мојот и...

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските протести За...

ВИДЕО: „Не те давам Македонијо“ – песната на Орде Неделковски ги сплоти Македонците

Пејачот Орде Неделковски објави прекрасна песна со наслов „Не те давам Македонијо“. Музиката и аранжманот за истата ги направи Горан Милошески, а текстот го напиша...

СДСМ повторно ќе бара спас со албански гласови – Заев и Касами ја договорија...

Договорот за првата предизборна македонско-албанска коалиција за парламентарни избори денеска точно напладне ќе го потпишат лидерите на СДСМ и на Беса, Зоран Заев и...

Скопјанката – првата заболена со коронавирус во Македонија е во изолација на Инфективна, свесна...

Педесетгодишната скопјанка, која е првиот заболен пациент во Македонија со коронавирус е на Интензивна нега на Клиниката за инфективни болести во Скопје. Жената е на...

Филипче: Уште една жена покажа мали знаци на корона вирус, но верувам дека тестот...

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска информираше дека дошле уште двајца луѓе во Клинички центар, а на еден од нив имало мали знаци на...

Обвинет од СЈО и рекетиран од власта: Новинарот Димовски откри на кого му се...

Во денешното издание на емисијата „Што не е јасно?“ каде гостуваше обвинителката Вилма Рускоска новинарот и водител, Саше Димовски објави ексклузивна информација за снимките...

СПОДЕЛЕТЕ со вашите пријатели, неколку статистички бројки кои мора да ги знаете поврзани со...

Еве неколку статистики поврзани со Корона вирусот. Прочитајте и споделете. До денес, СЗО објави дека има 79.300 вкупно заразени со COVID-19. Од нив, огромно мнозинство,...

Груевски: Без вина и со политички конструиран случај да треба да влезеш во затвор...

Изјава по повод денешното обраќање на Русковска Никогаш не сум избегал од соочување со правдата. До последен ден одев на судските рочишта и за тие...

Стаменковска-Стојковски започнува кампања за фер избори: Ги охрабрувам вработените во јавниот сектор да пријават...

Денес имам чест да ја најавам кампањата за фер избори пријави притисок со која ги охрабрувам вработените во јавниот сектор да пријават секаков вид...

Последни вести