ВНИМАВАЈТЕ: Поради снежно невреме утре и задутре Македонците нема да можат да патуваат во...

Забрана за влез на товарни возила во Република Грција поради очекувано невреме Ги известуваме граѓаните на Македонија дека од 05.00 часот на 05.01.2020 до 24.00...

Денеска е Св. великомаченица Анастасија

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 22 декември, празник посветен на Св. великомаченица Анастасија. Зборот маченик е превод на грчкиот мартис, што значи...

Чулев: Ќе извршиме увид во незаконските решенија за вработувања во МВР, приоритетна цел се...

Министерот за внатрешни работи во техничката Влада, Наќе Чулев во контекст на прераспределбите во МВР изминатите три дена, подвлече дека „е потребен одреден период...

Фрчкоски: Техничката влада треба да помогне да се избавиме од груевистичкиот авторитарен режим

„Оваа Влада е смислена, затоа што украдената држава во време на груевистичкиот режим не можеше да биде користена за нормални избори, затоа измислија ваков...

Македонија со најскапи патарини за поминати 10 километри

Патарините во земјите од регионот се многу поскапи отколку во значително побогатите европски земји. Регионалната телевизија Ал Џезира ги анализира цените на патарините за...

Заев: Со Оливер Спасовски на чело, извршната власт е во сигурни раце

Со изборот на преодната влада и со Оливер Спасовски на нејзино чело, извршната власт е во сигурни раце, особено кога станува збор за нејзината...

Случајност?! Падна Заев, „падна“ и обвинение за Ременски

Со падот на Зaев, кој заминува од позицијата премиер, денеска падна и обвинение за Фросина Ременски, пратеник кој стана потрпетседател на парламентот, а беше...

СКАНДАЛ ПРЕД ПЕНЗИЈА: „Лидер“ открива како Анѓушев предизвикал стечај на ТЕ-ТО и станал дел...

На последниот ден од политичката кариера на вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, „Економски Лидер“ го објавува четвртото продолжение од скандалот во централата ТЕ-ТО, кој...

Димитриеска Кочоска: Сè што ќе биде за поткуп на изборни цели ќе биде стопирано

Дополнителниот заменик-министер за финансии, Гордана Димитриеска Кочоска, порача дека граѓаните треба да бидат сигурни дека ниту една исплата нема да оди надвор од рамките...

Ѓорчев: Заевизмот се РАСПАЃА, Зоран Заев, НИКОГАШ повторно

Пратеникот Владимир Ѓорчев на ја крие радоста што денеска Зоран Заев ја поднесе оставката, и на негово место застана Оливер Спасовски како технички премиер. Дел...

Последни вести