среда, јануари 22, 2020

Орбан: Луѓето кои не напаѓаат за Груевски се идентични како оние кои ја поддржуваат...

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан рече дека луѓето кои ја напаѓаат Унгарија за давање азил на поранешниот македонски премиер Никола Груевски се „идентични" со оние...

Тања коленичеше пред него, премиерот во заминување поцрвене

Премиерот во заминување Зоран Заев искрено се збуни и поцрвене, кога пред да даде изјава за новинарите по завршувањето на Самитот на НАТО во...

Осомничената хероина на револуцијата: Германски „Шпигел“ им пресуди на Катица Јанева и Зоран Заев

И германскиот медиум Шпигел се заинтересира за аферата „Рекет“ којa нешто повеќе од еден месец ја бранува јавноста во Македонија, но и во регионот....

ВИДЕО+ФОТО: Запалениот автомобил БМВ кај „Зебра“ е на роднина на Заев

Запаленото возило марка „БМВ“ утрово на паркингот на трговскиот центар „Зебра“ е на Александар Д. роднина на премиерот Зоран Заев, објавија неколку медиуми повикувајќи...

КУФЕРОТ НЕ СТИГНАЛ КАЈ ЗАЕВ, АМА ПАРИТЕ СТИГНАЛЕ: Власта се дозаплетка само да го...

Излезе информација “Куферот со пари не стигнал до Заев”. Владината пропаганда, истата онаа која не убедуваше преку Шекеринска дека знамето на Аризона било она...

Мирка Велиновска: Нека не ме заебаваат типчиња недоправени како Николовски и Милошовски дека Договорот...

Мирка Велиновска за А.Николовски и А.Милошовски Во последната емисија на Миленко Неделковски, која оди исклучиво на Youtube канал, гостин беше по n-ти пат Мирка Велиновска. Таа...

Додека другите си честитаа, Јанева само порача: ЗАЕВ ЗАВРШИ!

Првообвинетиот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски пред судиите денеска изјави дека добивал закани по живот, имал притисоци и за тоа го известил и обвинителството,...

Фокус: Зоран Заев го избра техничкиот премиер

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев неделава пред партискиот врв соопштил дека одлучил министерот за внатрешни работи и партиски потпретседател Оливер Спасовски да...

ТЕШКИ ОБВИНУВАЊА: Еве го исказот на Камчев како бил рекетиран

Порталот Инфомакс објави исказ на Орце Камчев во кој тој објаснува како започнало рекетирањето и кој се бил вмешан. „Јас од месец септември 2018-та година...

Васко Ефтов: Тајниот план на Мицкоски е да го репризира моделот на Матео Салвини...

Тајниот план на Христијан Мицкоски е ( да се обиде ) да го репризира моделот на Матео Салвини во Македонија! Тоа подразбира ( ако...

Последни вести