четврток, јули 18, 2019

Полицијата малтретира граѓани на патарината Петровец

На скопската патарина Петровец се случуваше вистинско малтретирање на граѓаните. Околу десет полициски возила и двојно повеќе униформирани лица беа таму неколку часа пред да...

Огнен Јанески: Вие мене најблиското – семејството, а јас вам најљубеното – парите и...

Во статус на Фејсбук, Огнен Јанески, кој неодамна си поднесе оставка од позицијата глаен и одговорен уредник на телевизијата 24 вести, вели дека некој...

За војската расипано пилешко, за министерката лешници и бадеми?!

Пилешко месо со изминат рок било поделено во саботата во касарната Чојлија , тврдат извори на НетПрес, додека јавноста уште ги памети скапите набавка...

ПресингТВ: Тајна средба во Струмица – што преговараа Јанчев, Тодоров, Вице и Зоран Заев?

Во сабота вечерта во хотелот „Сириус“ во Струмица се одржала средба меѓу градоначалникот на Кавадарци, Митко Јанчев и екс министерот Никола Тодоров од една...

Мицкоски: Не можам да ветам чуда и лаги како Заев, но можам да ветам...

Сакам да ја видам Македонија со вистински европски вредности, со вистински реформирано судство, Македонија која ќе биде просперитетна, Македонија која ќе нуди можности за...

ШИРОКА АМНЕСТИЈА: Власта ќе ги амнестира и терористите од Диво Насеље и Монструм?!

Иако владата даде негативна оценка на предлог законот за општа амн естија за обвинетите во нем илите настани во Собранието на Македонија пред една...

Илона Захариева: Европа не го слуша крикот на понижениот македонски народ

Македонската активистка од Италија, Илона Захариева, за тамошната интернет телевизија Пандора преку видеоконференциска врска ја изложи актуелната ситуација во Македонија, со акцент на односот...

НЕСТАБИЛНО 2/3 МНОЗИНСТВО: Мијалков уапсен од Алфите додека ја договарал амнестијата со 8-те пратеници

Сашо Мијалков, вечерта кога бил приведен и притворен, бил домаќин на работната вечера во хотелот Мериот, заедно со групата од осумте одметнати пратеници: Мукоски,...

Власта со сите сили против граѓаните кои не се согласуваат со договорот од Преспа

Во моментов се одржува протест пред македонското Собрание, на кој огромен број на граѓани го изразуваат своето незадоволство од Договорот со Преспа и уставните...

Никола Димитров „тежи” над 800.000 евра, а за школување на ќерка му плаќа државата

Според неодамнешното истражување на ресурсот pep.scoop.mk, македонскиот министер за надворешни работи Никола Димитров, инаку потписник на договорот со Грција со кој ќе биде променето...

Последни вести