четврток, мај 6, 2021

Поради протест, утре ќе биде блокиран сообраќајот пред Собранието

Поради протестот на Семакедонскиот национален конгрес, утре, 18 ноември, ќе биде блокиран сообраќајот на улиците пред и околу Собранието, соопшти МВР. -Во врска со најавен протест...

„Дали министерот за здравство воведува вонредна состојба на Клиничкиот центар“?

Здравството во Македонија тоне од ден во ден. Го допревме дното со лоши услови за работа, напади на медицински персонал, измалтретирани пациенти, обвинува Ленче...

Договорот од Преспа не го решава, туку го интензивира проблемот

Договорот од Преспа не го решава проблемот, туку го интензивира, не го архивира, туку го одржува, рече Кирјакос Мицотакис, претседателот на најголемата грчка опозициска...

Дали вицепремиерот Анѓушев учествувал во криминал со кој што ја оштетил државата за над...

Нема ден да помине без скандал на Владата на СДСМ, обвинува портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски. -На повидок е нов скандал кој Владата експресно сакаше...

Огромни безбедносни скандали ја тресат Република Македонија заради оваа криминогена однародена хунта на власт

Судот мора да се ослободи од притисокот и да ги констатира пропустите направени при изрекувањето на мерката притвор на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски....

И тоа се случи, Шекеринска направи настан за промоција на гуми

Министерката Радмила Шекеринска во посета на касарната во Ѓорче Петров,во моментот кога пристигна најголемата пратка на нови гуми за армиските возила од набавката за годинава,...

Неспособноста на СДСМ, граѓаните ја плаќаат со сопственото здравје!

Воздухот е се позагаден, а најодговорните Заев, Шилегов, а тука би ги споменала со не помала вина и битолската градоначалничка Петровска, и струмичкиот „татко“ Јаневски,...

Македонија, Шпанија, ЕУ и САД се заедно против тероризмот, засилување на соработката со Народната...

Пратеникот Влатко Ѓорчев како шеф на македонската делегација во ПС на ОБСЕ оствари билатерална средба со Игнасио Косидо, пратеник во шпанскиот парламент и член...

Владата на лицата со хендикеп ќе им ги скрати правата

Не само што не им помага, туку со новите законски измени им одмага на лицата со хендикеп. Со Нацрт-измените на Законот за социјална заштита...

Викенд временска прогноза- еве што не` очекува

За време на викендот времето ќе биде студено со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег, најавуваат од...

Последни вести