четврток, јуни 27, 2019

Весел Мемеди ќе поднесе оставка од потпретседател на Собраниетo, вели не можел да се...

Претседателот на НДП, Весел Мемеди револтиран вели дека не може да се пазарува со премиерот Зоран Заев за размена на Министерството за локална самуправа,...

Борисов: Делчев е бугарски херој кој се борел за Македонија исто како што Че...

Деновиве улогата на Гоце Делчев стана повод за коментари. Тоа е жално, зашто тоа е еден бугарски херој, кој се жртвувал и вложил се...

Милошоски: Премиерот кој и самиот не знае дека не може да се предложи за...

Белизе е единствената земја во светот каде премиерот е и министер за финансии, но овој премиер е најспоменуван за криминал и корупција, рече пратеникот...

ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ СЕ ПОВЛЕЧЕ: Не дека е чесен, законот е таков!

Пред јавноста, Зоран Заев на денешната собраниска седница за реконструкција на владата на СДСМ, сакаше да претстави слика дека е чесен политичар, па се...

Мицковски: Важно си ги изеде луѓето околу себе, си ги изнавреди

По само три дена откако најави, а неполни 24 часа кога во интервју пред македонските граѓани го правдаше овој чекор, премиерот Зоран Заев го...

Заев призна: Се повлекувам од министер за финансии, ВМРО-ДПМНЕ беше во право

Премиерот Зоран Заев на денешната собраниска седница за реконструкција на владата на СДСМ посочи дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ била во право кога укажувала дека тој...

Антикорупциска: Заев не може да биде министер за финансии

Премиерот Зоран Заев истовремено не може да биде министер за финансии, но може да раководи со ресорот, објаснува за Фокус претседателката на Антикорупциската комисија...

Жителите на Аеродром гневни на Марин и Шилегов: Многу е полесно да се исечат...

Жителите на Аеродром се згрозени од негрижата на градоначалниците Петре Шилегов и Златко Марив во општина Аеродром. Тие преку социјалните мрежи го изразија својот гнев...

No Pasaran за СДСМ и ДУИ во Љуботен, Заев ништо не направи

Селаните од Љуботен им порачаа на партиите дека не се добредојдени и им се заканија дека нема да поминат добро ако пак се обидат...

Сите директори во клиниката Мајка Тереза од НДП на Весел Мемеди денеска ќе поднесат...

Новинската агенција Журнал ексклузивно дознава дека денеска сите директори во клиниката „Мајка Тереза“ од НДП на Весел Мемеди ќе поднесат оставка, бидејќи се очекува...

Последни вести