четврток, декември 12, 2019

Обвинет од „Диво Насеље“ ѝ нудел бомби за „Монструм“ на Фетаи

Обвинетиот во случајот „Диво Насеље“ Шефчет Халачи, во јуни оваа година ѝ испратил прислушувани материјали на обвинителката Фатиме Фетаи, поврзани со случајот „Монструм” за...

Ахмети: Венецијанската комисија ја користевме за да се намалат тензиите и предрасудите кај македонските...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вчера изјави дека Законот за употреба на јазиците бил испратен на мислење во Венецијанската комисија само заради намалување на...

Игор Џамбазов и Петрушевска ги демантираa Бугарите: Македонскиот јазик непостои? Еве ви го! (Видео)

Игор Џамбазов на својот инстаграм профил ги демантираше Бугарите кои тврдеа дека македонскиот јазик непостоел, на свој начин. Како не постои, вели Џамбазов. Еве ви...

(ВИДЕО) Мијалков одговори дали дал пари за „Империја“

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, одби да коментира поврзаност со случајот „Рекет“, кој индиректно се однесува на постапката за „Империја“, каде меѓу осомничените,...

За Касами премиерот во заминување е изманик

Лидерот на Движењето БЕСА, Билал Касами, во синоќешното издание на емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21 рече дека ако опозициската ВМРО-ДПМНЕ после избори повторно...

ВМРО-ДПМНЕ има поднесено околу 950 амандмани за Предлог-законот за Академија за судии и јавни...

ВМРО-ДПМНЕ има поднесено околу 950 амандмани за Предлог-законот за Академија за судии и јавни обвинители, соопшти на денешната прес-конференција пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ. Според...

Зошто Спасовски уште не е повикан на распит од Рускоска?

Случајот „Рекет” е единствениот целосно реализиран проект на Зоран Заев во овие три години бидејќи и тој и неговите соработници безрезервно му се посветија,...

Кацарска до Талевски: Не сте во судница за „Жабени“ и наградите на Општината

Судијката Добрила Кацарска го прекина обвинетиот ексградоначалник на Битола во предметот „Транспортер“ Владимир Талевски, кој 15 минути говореше во распитот пред судот за наградите...

Костовски: Врв на хипокризија на СДСМ е буџет од 4 милијарди и нето задолжување...

Трифун Костовски во интервју за Фактор.мк вели дека актуелната Влада освен промената на името ништо друго нема испорачано. Според него особено на полето на економијата,...

Од 3 Јануари Оливер Спасовски ќе биде новиот технички премиер?

Оливер Спасовски ќе биде новиот технички премиер, дознава Фактор од партиски извори. Од СДСМ, пак, официјално велат дека вчера вечерта не разговарале за тоа прашање,...

Последни вести