вторник, октомври 22, 2019

Пандов: После денешната снимка и најтврдите заевисти веќе немаат никаков сомнеж, дека токму Заев...

Ако од вчерашната аудио снимка стана сосема јасно дека „светата крава“ Шеќеринска била редовен гостин во домот на Боки Тредичи и била во тек...

Шокантно видео: Заев и Боки 13 ја финансираат српската опозиција за да го симнат...

На друштвените мрежи се појави видео снимка која неодамна беше прикачена, а претходно била емитувана на една од српските телевизии. Во тоа видео гостинот отворено...

Заев знае дека нема веќе поддршка од народот и дека неговиот рејтинг е во...

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека нема намера да се кандидира за претседател на Република Македонија на претстојните претседателски избори. Одговорајќи на новинарски прашања на...

Толку многу гнев во една навидум кревка жена… жално

Лажеме, крадеме и имаме вошки. Можеби не носиме лобутинки, Пради и Лиј Витони, но мирно спиеме, дури и на тавани, и немаме посебна потреба...

Судијата Панчевски открива како Боки Тредичи го негувал „пупка судството” по налог на Заев...

ПОДОБНИ СУДИИ ХАРАЛЕ ПО КРИВИЧЕН. МЕСТЕЊА ПРЕДМЕТИ, МАНИПУЛАЦИИ И МНОГУ МНОГУ КЕШ, БОКИ ТРЕЈДИЧИ ГИ СЛЕДЕЛ НАЛОЗИТЕ НА ЗАЕВ И ШЕЌЕРИНСКА И ПРЕКУ „ГЛУМЕН...

Се огласи Јелена Карлеуша: Еве што кажа за Боки 13

Откако македонските медиуми ја пренесоа веста на српски „Курир“ дека Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку пари ѝ...

Чомовски кон Мицкоски, кој жестоко го критикувa СДСМ: Се согласувам со голем дел од...

Претседателот на опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски своето гостување во Отвореното студио на 1ТВ го започна со низа критики до актуелната власт предводена од...

ВИДЕО: Објавена снимка од тепачката во автобус на ЈСП

Синоќа околу 22 часот во СВР Скопје бил приведен М.С. (32) од Скопје, кој бил во алкохолизирана состојба, поради нарушување јавниот ред и мир...

Примив безброј закани по мојот живот, во Будимпешта сум и побарав политички азил

Поранешниот премиер Никола Груевски и почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски се огласи на социјалните мрежи по распишаната потерница за него. -Во последните неколку денови...

Хаос во СЈО откако Вилма ја повика Катица на сослушување

Катица Јанева конечно ќе се соочи со Вилма Рускоска. Алсат неофицијално дознава дека на адреса на Специјалното обвинителство, утрото до шефицата на СЈО стигнала...

Последни вести