недела, декември 15, 2019

Мицкоски: Ова е Македонија и јас сум Македонец, нема сила што ќе ми го...

Јас сум Македонец од Македонија и ќе си ја нарекувам мојата татковина Македонија, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во вечерашното интервју...

Скандал на трибина на Пендаровски: Граѓанин се закани дека со пиштол ќе отишол во...

На вечерашната трибина на Стево Пендаровски во Гостивар, граѓанин на Гостивар се закани дека вооружен ќе влезе во Државната изборна комисија поради...

Штаб на Силјановска: „СДСМ да си најде добри адвокати“

„Паничната реакција на СДСМ од каде што во иста реакција велат дека воопшто немаат апликација за избори и во исто време дека...

ВИДЕО: Се збуни или намерно лаже? Заев повторно со неточни бројки од ракав

Имавме 180 илјади според наша оценка кога бевме опозиција. Дојдов Премиер после еден процес кога се празнеше администрацијата, односно ќе има избори,...

Мицкоски: Денеска владата им ги исплати субвенциите кои им ги кратеше на земјоделците, повторно...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на општина Сарај каде што оствари средба со граѓаните. Пред...

Љупчо Цветановски: По поразот, Стево ќе мижи, ќе се замонаши или ќе амбасадорува?!

Нацијата во дилема. Повторно. Што ќе прави Стево откако ќе загуби на избори?! Дилемата ја наметна самиот претседателски ни кандидат. Онака, „ничим...

Aпликацијата на СДСМ мистериозно исчезна по обелоденување на скандалот

Веднаш откако граѓанскиот штаб на кандидатката за претседателка Гордана Силјановска Давкова откри дека СДСМ има спорна апликација за андроид телефони поставена на...

ФОТО: Македонската пејачка како „плус-сајз“ модел ги покажа облините

Популарната македонска пејачка Сара Мејс, се пофали ја социјалната мрежа Инстаграм дека е плус-сајз модел. „Плус-сајз модел! Одсекогаш сакав...

Мицкоски вечерва во 21:30 гостин на ТВ 21

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва ќе гостува во телевизија ТВ 21. Емисијата „Клик плус“ во која тој ќе...

Пендаровски го добил југото на лотарија

Пендаровски откри дека „југото“ го добил на лото, односно на лотарија, и затоа веројатно му е толку драго.

Последни вести