понеделник, септември 23, 2019

Пациентите во Здравствениот дом Скопје заборавени, ама има богати гозби за Мехмедовиќ и градоначалникот...

Здравствениот систем во нашата земја секој ден станува предмет за исмевање. Додека условите во Здравствениот дом во Скопје се за никаде, директорот Злате Мехмедовиќ...

ВМРО-ДПМНЕ останува на барикадите, Мицкоски не сака да ја злоупотреби говорницата пред Собранието

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ се приклучија на протестот на „Македонија блокира“ што почна денеска во 12 часот. Мицкоски порача дека ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на...

Ванковска: Ова не е само за името, утре и тенкови на улица ќе ви...

Колега од земја која е северно од нас, утрово ме прашува: како е на Северот? Се разбира, горчлива шега е во прашање, ама покрај...

Пандов: Додека Македонија крвари, Заевиот пријател награден со тендер од над 16 милиони денари

Додека Македонија крвари и е на колена, Заев & co. секојдневно се трудат што повеќе народни пари да испумпаат и да си поделат. Доказ на...

Јован Митревски е нов координатор на пратеничката група на СДСМ

Пратеникот од редовите на владејачката СДСМ, Јован Митревски е нов координатор на пратеничката група во Собранието. Тој доаѓа на местото на пратеникот Томислав Тунтев...

Русофилските полициски структури на Бачев го свиркаат ВМРО-ДПМНЕ кое излезе да протестира против промена...

Главниот уредник на Економски Лидер, Љупчо Златев на Фејсбук напиша дека русофилските полициски структури на Бачев го свиркаат ВМРО-ДПМНЕ кое излезе да протестира против...

Мицкоски: Северна можеби е на Заев, мојата татковина и на граѓаните е Република Македонија...

Денес е финалниот акт на еден срамен процес во кој Република Македонија е втурната од страна на премиерот Зоран Заев и владејачкото мнозинство, изјави...

Ни едно вработување или избор не минува без одобрение од Кирацовски

Александар Кирацовски, генералниот секретар на СДСМ, денеска ги изреволтира новинарите, бидејќи сам си постави прашање, сам си одговори и искоментира: „Мој предлог за нов координатор...

ВО ЖИВО: Обраќање на Христијан Мицкоски од пред Собрание

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во моментов дава изјава за медиумите пред Собранието. Истата може во живо да ја проследите на линкот во продолжение. Собранискиот спикер...

Мицкоски од Радовиш: Со оваа неспособна Влада нема ниту европска агенда на дофат, нема...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во работна посета на Радовиш каде се сретна со жителите на ова населено место. -Денес бев во Радовиш,...

Последни вести