вторник, октомври 22, 2019

Зошто Пендаровски не доби честитка од Трамп за Денот на независноста?

Екс дипломатот Арсим Зеколи ги прашува советниците на претседателот Стево Пендаровски зошто годинава за прв пат шефот на државата не добил директна честитка од...

Мицкоски: На егзодусот мора да му се стави крај, а прв чекор до тоа...

Стотици семејства си заминуваат од Македонија, што направи Зоран Заев за овие три години за да задржи барем еден човек?, преку фејсбук прашува Претседателот...

Кирацовски: Синоќешните одлуки на ЦО на СДСМ се за заедничко добро

Александар Кирацовски се огласи на Фејсбук по вчерашните одлуки на Централниот Одбор на СДСМ. Кирацовски е сменет од функцијата генерален секретар на партијата и...

Шилегов да им ги плати казните на таксистите зашто им ги објави личните податоци

Советничката група на ВМРО – ДПМНЕ и Коалицијата „За Подобра Македонија“ во Град Скопје истакнува дека градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во желбата...

Кој шири лажна вест за ,,Вмровки” што се поклонуваат на шахти?

Вчера и денеска на социјалните мрежи од страна на профили блиски или дел од СДСМ споделуваат фотографија од група женски членови на ВМРО-ДПМНЕ кои...

Ѓорчев во Лондон: ВМРО-ДПМНЕ силно соработува со Конзервативната партија, ИДУ и Вестминстер фондацијата

Членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и секретар за меѓународна соработка Владимир Ѓорчев во периодот 20 – 22 јуни во Лондон присуствува на конференција на...

„Назадувањето на државата не се решава само со смена на луѓе со партиски функции,...

Зоран Заев спроведе внатрепартиска чистка само за да си ја осигура партиската позиција. Заев знае дека заминува во длабока опозиција. Токму затоа и ги...

Мицкоски: Заев постигна договор со Грција за да биде премиер и да се спаси...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски уште еднаш повтори дека договорот од Преспа со неговата содржина и начинот на кој што се создаде тој договор...

Заменик-министерот за култура повреден во судир меѓу мотоцикл и автомобил

Заменик-министерот за култура Владимир Лазовски попладнево е повреден во сообраќајна несреќа што се случила на крстосницата кај Собранието и Градската болница „Наум Охридски“ во...

Тимоние: Не драматизирајте со прашањето за датумот

Добивањето датум за преговори на Македонија со Европската унија е долготраен процес, кој започна уште по конфликотот во 2001 година со потпишувањето на Договорот...

Последни вести