сабота, мај 30, 2020

Тихомир Јанчовски: Мојот народ исчезнува. Луѓето што го зборуваат мојот јазик – ги снемува

Мојот народ исчезнува. Луѓето што го зборуваат мојот јазик – ги снемува. Бројот на тие што умираат е поголем од бројот на родените, а...

Нов скандал во Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот

Директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот- Љупчо Јаневски, кој воедно е и генерален секретар на ДОМ, по скандалот со неиздвојување средства...

Насилници од СДСМ нападнале директор на училиште во Прилеп: Го удирале и му се...

Директор на прилепско училиште бил жртва на насилници, но за овој случај полицијата молчи пред јавноста. Како што дознава КУРИР, голем инцидент се случил пред...

Стаменковска до Заев: Ако државата цвета како што кажувате зошто тогаш правите реконструкција?

Невенка Стаменковска, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ на денешната собраниска седница за реконструкција на владата на СДСМ го праша Зоран Заев зошто се прави реконструкција на...

Весел Мемеди ќе поднесе оставка од потпретседател на Собраниетo, вели не можел да се...

Претседателот на НДП, Весел Мемеди револтиран вели дека не може да се пазарува со премиерот Зоран Заев за размена на Министерството за локална самуправа,...

Борисов: Делчев е бугарски херој кој се борел за Македонија исто како што Че...

Деновиве улогата на Гоце Делчев стана повод за коментари. Тоа е жално, зашто тоа е еден бугарски херој, кој се жртвувал и вложил се...

Милошоски: Премиерот кој и самиот не знае дека не може да се предложи за...

Белизе е единствената земја во светот каде премиерот е и министер за финансии, но овој премиер е најспоменуван за криминал и корупција, рече пратеникот...

ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ СЕ ПОВЛЕЧЕ: Не дека е чесен, законот е таков!

Пред јавноста, Зоран Заев на денешната собраниска седница за реконструкција на владата на СДСМ, сакаше да претстави слика дека е чесен политичар, па се...

Мицковски: Важно си ги изеде луѓето околу себе, си ги изнавреди

По само три дена откако најави, а неполни 24 часа кога во интервју пред македонските граѓани го правдаше овој чекор, премиерот Зоран Заев го...

Заев призна: Се повлекувам од министер за финансии, ВМРО-ДПМНЕ беше во право

Премиерот Зоран Заев на денешната собраниска седница за реконструкција на владата на СДСМ посочи дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ била во право кога укажувала дека тој...

Последни вести