среда, април 8, 2020

Незапамтен топлотен бран: Од денес ќе вријат повеќе градови

Метеоролозите најавија дека Европјани оваа цела недела ги очекуваат температури од 40 степени Целзиусови од топлотниот бран во јуни кој ќе зафати поголем дел...

ФОТО: Џејсон Мико „ја понесе Македонија со себе“ во Метеор Кратер, Аризона

Џејсон Мико, поранешен почесен конзул на Македонија во Тусон, САД, се фотографирал со претходното државно (сега само национално знаме на Македонците – Ѕвездата од...

Какафонија во владеачката партија: СДСМ вели Атанасов го фати метла, Заев вели дека си...

Вистинска какафонија се случува во владеачката партија СДСМ по оставката на заменик министерот за образование Петар Атанасов. Имено, во текот на вчерашниот ден, заменик-министерот за...

Заев: Тевдовски го сменив за јас да станам министер, време е за економска лекција

Премиерот Зоран Заев во своето гостување во вестите на телевизија Сител истакна дека министерот за финанси, Драган Тевдовски не си ја вршел лошо работата...

Незири до Царовска: Реакцијата за насловот е карактеристика на политичари со диктаторски амбиции

Уредникот на СКУП, Џелал Незири, и одговори на министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска која реагираше на текст на Скуп, според кој...

Неделковски: Македонија се брани на секој чекор, со секоја дума, насекаде…

Македонија се брани на секој чекор, со секоја дума, насекаде… …”Македонски новинар Миленко Неделковски, за кога, како каже, не постоји Северна Македонија, већ Република Македонија,...

Тања Каракамишева: ВЕТИНГ ЗА ЦЕЛА ВЛАДА ПОД ИТНО

Да добиете ваков извештај и да сметате дека е позитивен или дека во земјата има напредок е навистина надвор од умот! ВЕТИНГ ЗА ЦЕЛА ВЛАДА...

ФОТО: Се судрија автомобил и камион кај тунелот во Катланово

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на автопатот Велес-Скопје. Во неа учествуваа „Пежо 307“ со белградски таблички и камион. Судирот се случил веднаш по излезот...

Се припрема ли Заев како министер во Пржинска влада да оди на предвремени избори?

ЕКСПЕРТИ: ДВОЈНАТА ФУНКЦИЈА НА ЗАЕВ НЕ Е СЛУЧАЈНА Двојната функција, како премиер и министер за финансии, на Зоран Заев не е случајна, сметаат експертите, според...

Панчевски: Шминка пред народот, палење и гасење на ниски страсти на власта!

ШМИНКА ПРЕД НАРОД ПАЛЕЊЕ И ГАСЕЊЕ НА НИСКИ СТРАСТИ НА ВЛАСТА! Ниту ќе биде разрешена ниту некој тоа нешто сериозно го сфаќа, другарчињата од комитетот...

Последни вести