недела, април 5, 2020

Судски совет утре ќе расправа за разрешување на Кацарска

Судскиот совет на своја редовна седница на 26 јуни ќе расправа за разрешување на судијката Добрила Кацарска од позицијата судија. Според извори од Судскиот...

Дураку поднесе оставка: Ќе оставам траен позитивен белег

Садула Дураки демеска поднесе оставка на функцијата министер за животна средина и просторно планирање од причина што е предложен за министер на новотo министерство...

Роберт Поповски ги советува министрите: Подобро да бегаме, отколку да нѐ распнат новинарите

Министерот за отчетност, кој како новинар често ја критиуваше претходната власт дека држи прес-конференции на нарачани прашања и само на тема, Роберт Поповски, денеска...

УКИНАТО ЕСКТЕРНО И ЕДНА ОСТАВКА ГОЛЕМО НИШТО

Првин, многу почитуван (проф. д-р) Петар Атанасов, чинам дека десет месеци и не се така малку време за да може овој народ да Ве...

Николоски: Групата со Албанија е најголемото зло што можеше да ни се случи на...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, кој на летната сесија на Парламентарното Собрание на Советот на Европа, присуствува како почесен гостин на Советот на Европа,...

(ФОТО) СДСМ Арачиново се поклони пред паднатите борци на УЧК

Градоначалничката на Арачиново, Миликије Халими која е од редовите на СДСМ, вчера на гробиштата на паднатите борци и ветерани на УЧК кои се бореа...

Да беше жив денеска ќе наполнеше 63 години, а таа беше негова слабост- ќерката...

Да беше денес меѓу нас ќе полнеше 63 години. Веселото момче од струмичките сокаци, гимназијалецот, правникот, верникот, семејниот човек, политичарот, заменик министерот, претседателот и вљубеникот...

Во оваа држава едно врапче без крилја да избега нема да може да го...

Во оваа држава едно врапче без крилја да избега нема да може да го фатите“. Оваа лута реакција на мајката на еден од петтемина убиени...

Тимоние, Дудуш, Тевдоски наместо Анѓушев, Фолксваген – сите порази на Заев удрија по грбот...

Полициската акција во Љуботен која по ништо не се разликува од полициските акции во Лазарат или на ЦИА во Колумбија, во времето на Пабло...

Најдете ми Бугарин што се вика Гоце и Грк што се вика Филип, а...

Твитер статус кој на нај едноставен начин ја опишува моменталната состојба со соседите. Ако денеска најдете Бугарин што се вика Гоце, ако најдете Грк што...

Последни вести