Се огласи и премиерот Заев по смртта на Билјана Беличанец

И премиерот Зоран Заев се огласи на Фејсбук по смртта на актерката и поранешна градоначалничка на општина Кисела Водa, Билјана Беличанец Алексиќ,...

Река: Ќе дојде време Албанец да биде претседател

Треба да владее правото, ќе се обидам да ја деполитизирам државата и да понудиме можност младите да останат, а не да мигрираат,...

Службени возила од Радовиш во кампања за Пендаровски

Според фотографијата и информацијата на читател, возило според чии регистарски таблици припаѓа на Агенцијата за вработување од подрачната единица во Радовиш е...

ФОТО: Македонската фолкерка со нов имиџ

Македонската фолк пејачка Сузана Гавазова, комплетно го промени својот имиџ. Имено таа сега е блондинка. Вака се појавува во...

(ВИДЕО) Пендаровски: Ако не победиме, немој да ми излегувате пред очи

Кандидатот за претседател од владејачката партија СДСМ, Стево Пендаровски, ќе биде запишан во историјата по бројот на гафови во една политичка кампања.

Во Бразил траект урна мост: Во паника се трага по настрадани

Во сојузната бразилска држава Пара, во северниот дел на земјата, траект удрил во мост, по што дел од мостот, околу 200 метри,...

Пендаровски призна дека Владата на СДСМ нема испорачано се што им вети на граѓаните

Во дебата кога се судрија кандидатите за претседатели, Стево Пендаровски рече дека можеби можело подобар договор да се оствари со Грција, но...

ВМРО-ДПМНЕ ги донираше лустерите во македонските цркви и манастири

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски, на неговата фан-страница на „Фејсбук“ се заблагодари на претседателот на партијата, Христијан Мицкоски, за одлуката лустерите од...

(ВО ЖИВО) Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Радовиш

Попладнево со почеток од 18:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Радовиш. Пред народот ќе се обратат лидерот на...

Пендаровски ги плаши Албанците: Ако дојде Силјановска, ќе ви го укине Законот за јазиците

Кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии Стево Пендаровски, на жителите на Шишево им порача дека го застапува...

Последни вести