петок, ноември 15, 2019

Ексклузивно интервју со лажниот Петро Порошенко за митото, за елитното друштво и едно изненадување

Република стапи во контакт со лажниот укаински претседател Петро Порошенко, односно пранкерот Алексеј Стојларов – Лексус. Лексус за Република открива детали од разговорот за понуденото...

Заев: Партиите да се спремат за избори на 12 април 2020 година

Политичките партии да си ги спремат листите за кандидатит за пратеници за предвремените Парламентарни избори на 12 април 2020 година, бидејќи целата постапка околу...

Макрон-Пендаровски: Гаранции за датумот од Париз сѐ уште нема!

Стево Пендаровски, по средбата со Емануел Макрон, порача дека имал „отворен и динамичен“ разговор, но гаранции за датумот од Париз сѐ уште нема. Макрон...

ФОТО: Се судрија автомобил и камион кај тунелот во Катланово

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на автопатот Велес-Скопје. Во неа учествуваа „Пежо 307“ со белградски таблички и камион. Судирот се случил веднаш по излезот...

Камчев не се појави на суд да сведочи против Мијалков

Бизнисменот Орце Камчев, кој лично ја примил судската покана да сведочи на денешното рочиште за „Тортура“ за апсењето на Љубе Бошкоски, не се појави...

Мисаjловски: Мириса на нова Влада

Мириса на нова ВЛАДА Да живее РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА!, напиша на фејсбук Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ откако премиерот Зоран Заев најави дека ќе...

ВИДЕО: Зоран Заев се спореди со Доналд Трамп

Веруваме во европските вредности и можеме многу да дадеме на Европа, изјави премиерот Зоран Заев на форумот Европа – Вахау, во Австрија. Заев додаде...

Менкиноски: СДСМ не прифати формирање комисија, која требаше да ја испита работата и трошењето...

Катица Јанева има ограничен мандат согласно законот и тој мандат истекува и мислам дека со тоа е завршена нејзината историја. За жал, СДСМ не прифати...

Македонските компании не може да го користат терминот „Македонија“, може само придавката

Генералниот секретар во грчкото МНР изразил увереност дека овие разговори набргу ќе донесат резултат и за да се надминат политичките дискусии кои доста често...

Иванов: Не постои појасна порака за Божјата љубов и милост кон луѓето од Велигден

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден, упати честитка до сите православни христијани...

Последни вести