среда, ноември 25, 2020

Moжен ли е пресврт: Tрамп во тужба ќе го открие изборниот фалсификат

Претседателот на САД, Доналд Трамп, соопшти дека неговиот адвокатски тим подготвува голема тужба која наводо ќе раскрие детаљи за изборниот фалсификат. -Нашата голема судска тужба...

Објавена цената за руската вакцина во странство, во Русија ќе биде бесплатна

Две дози од руската вакцина „Спутник 5“ на меѓународниот пазар ќе чинат помалку од 20 американски долари (по 10 долари од доза), додека за...

САД го одобрија итниот третман на Ковид-19 со антитела што го прими Трамп

Американската агенција за храна и лекови (ФДА) го одобри итниот третман на Ковид-19 со антитела, што е дел од терапијата што ја доби и...

СЗО предупредува: Се наоѓаме пред врата на третиот бран со коронавирусот- каде погреши Европа

Специјалниот претставник на Светската здравствена организација (СЗО) за Ковид-19 предвиде трет бран пандемија во Европа на почетокот на 2021 година, ако владите го повторат...

Цената на руската вакцина ќе биде пониска од онаа на Фајзер и Модерна

Цената на руската вакцина „Спутник V“ ќе биде значително пониска од цената на вакцините на компаниите „Фајзер“ и „Модерна“, објавено е на Твитер профилот...

Русија за повлекувањето на САД од Договорот за отворено небо: Очекуваат сојузниците да ги...

Руското Министерство за надворешни работи денес, во контекст на повлекувањето на Соединетите држави од Договорот за отворено небо, објави дека ќе побара цврсти гаранции...

Путин: Русија е подготвена да обезбеди вакцина за други земји

Рускиот претседател Владимир Путин денеска им порача на лидерите на Г20 дека Русија е подготвена да ја обезбеди својата вакцина Спутник V на другите земји...

САД, Полска и Украина: Гасоводот „Северен поток 2“ ќе ја направи Германија зависна од...

Американската влада има листа на компании и лица кои би можеле да ги санкционираат доколку не запрат со активности поврзани со гасоводот „Северен тек...

На 138-годишна возраст почина Ахмад Соуфи – најстариот жител на Иран

Иран го загуби својот најстар жител, Курдот Ахмад Соуфи, кој почина на 138 година како што покажуваат неговите лични документи, објави официјалната новинска агенција...

(ВИДЕО) Погледнете како изгледа државна болница во Норвешка

Додека македонското здравство се соочува со огромни проблеми поради коронавирусот, кога капацитетите на болниците се преполнети и кога секојдневно читаме страшни сведоштва од пациенти кои...

Последни вести