среда, февруари 26, 2020

ВИДЕО: Путин запеа и на нозе ги грена најпознатите холивудски актери – сите воодушевени

Официјалната интернет страница на рускиот претседател „Путин-20 години“ објави мноштво фотографии и снимки од животот на Владимир Путин, а кои го обележале неговиот приватен...

Падобранот не се отворил и паднала од 1.500 метри висина: Кога дошле спасувачите-занемеле

Една Канаѓанка доживеала вистинско чудо, откако паднала од висина од 1.500 метри и преживеала. И се појавиле проблеми, кога ниту главниот, ниту резервниот падобрани...

Педофил жив запален од граѓани по обвинение дека силувал и убил 6-годишно девојче

Маж обвинет дека силувал и убил шестгодишно девојче бил жив запален во местото Какахоатан во јужниот дел на Мексико, соопштија властите во сојузната држава...

Началникот на рускиот Генералштаб предупреди дека НАТО се подготвува за голем воен судир

Началникот на Генералштабот на руската армија, Валери Герасимов, во обраќање се пред странските воени аташеа, истакна дека воените вежби на НАТО во балтичките земји,...

Девојче исчезнато во поплавите во Австралија пронајдено живо, била чувана од нејзиното куче

Тригодишно девојче и нејзиното куче се пронајдени живи и здрави откако било пријавено дека исчезнале. Девојчето во еден момент се оддалечило од куќата во австралискиот...

Ги злоставувал, па му пресудија: Трите сестри кои го убија татко им, излегуваат од...

Руските сестри Качатуријан, кои се обвинети за убиство на својот татко, наскоро би можеле да добијат намалена казна поради “потребна одбрана”, рекол нивниот адвокат...

Украинскиот претседател го насмеа цел свет, погледнете зошто

Украинскиот претседател Володомир Зеленски го насмеа цел свет. Тој е познат по својот хумор со неговата идеја навистина успеа да ги забавува сите. Имено, ја соедини...

(ВИДЕО) Тоа може само во Кина: Од напуштена зграда до болница за 48 часа

За само 48 часа Кинезите претворија целосно празна и напуштена зграда во болница со 1.000 кревети. Бројот на заразени од коронавирусот во Кина забрзано расте,...

Телохранителите од Путин вооружени со пиштоли кои пробиваат панцир

Тимот за обезбедување на рускиот претседател Владимир Путин е вооружен со пиштоли кои пробиваат и панцирен елек на оддалеченост од 100 метри. За ова оружје...

УНГАРИЈА БАРА ИЗЛЕЗ ОД ЕУ И ДА СЕ ПРИКЛУЧИ ВО СОЈУЗ СО РУСИЈА!

Нападите на Орбан врз Брисел не можат да се окарактеризираат како чист опортунизам, во нив постои силен идеолошки елемент. Во нередните неколку недели европските лидери...

Последни вести