петок, ноември 15, 2019

Падобранот не се отворил и паднала од 1.500 метри висина: Кога дошле спасувачите-занемеле

Една Канаѓанка доживеала вистинско чудо, откако паднала од висина од 1.500 метри и преживеала. И се појавиле проблеми, кога ниту главниот, ниту резервниот падобрани...

Украинскиот претседател го насмеа цел свет, погледнете зошто

Украинскиот претседател Володомир Зеленски го насмеа цел свет. Тој е познат по својот хумор со неговата идеја навистина успеа да ги забавува сите. Имено, ја соедини...

УНГАРИЈА БАРА ИЗЛЕЗ ОД ЕУ И ДА СЕ ПРИКЛУЧИ ВО СОЈУЗ СО РУСИЈА!

Нападите на Орбан врз Брисел не можат да се окарактеризираат како чист опортунизам, во нив постои силен идеолошки елемент. Во нередните неколку недели европските лидери...

Апокалиптични снимки: Поплавени пустините во Саудиска Арабија

Во изминатите неколку дена Саудиска Арабија ја зафатија врнежи од дожд, а најголемите пустини во земјата се поплавени. Во невремето животот го загубија 30...

НЕВЕРОЈАТЕН ПРОЕКТ НА ПУТИН: РУСИЈА ГРАДИ ПАТ КОЈ ЌЕ ГО СПОИ СВЕТОТ, ЌЕ ЧИНИ...

Русија има во план за развој на Северно морскиот пат, кој е најкраткиот пат кој ги спојува Европа и Азија, во наредните пет години...

Починаа едногодишни близначиња, таткото ги оставил во автомобил

Близначиња на возраст од една година починаа во прегреан автомобил во Њујорк, откако таткото ги заборавил внатре и отишол на работа во блиската болница. Њујоршката...

Американците шокирани: Владе Дивац излезе од џип и пукаше со пушка среде бел ден!

Генерален директор на Сакраменто Кингс, а некогаш славен кошаркар Владе Дивац е во центарот на вниманието поради прославата на православен Божиќ. По традиција, Србите кои...

Tрамп до Саудиска Арабија: Фала за евтината нафта!

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска во објава на Twitter укажа дека намалувањето на цените на нафтата е одлично и ѝ се заблагодари на...

Ден по протестите, Париз изгледа вака: Елисејските полиња опустошени, скршени излози, графити со страшни...

Ден по насилните протести во Париз, славната авенија Елисејски полиња е во хорор состојба - со антивладини графити по ѕидовите и скршени излози на...

Брутална снимка од Сирија: Курдите го убиле командантот на џихадистите, тој ја снимил сопствената...

Еден командант на ИСИС ја снимил сопствената смрт, а судејќи по снимката, соборците го оставиле и тој умрел сам во агонија. Се борел против курдските...

Последни вести