петок, февруари 28, 2020

Сенатот одлучи: Tрамп не е виновен за злоупотреба на положбата и за попречување на...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на клучното гласање во Сенатот на САД во рамките на судската постапка за негово отповикување, беше ослободен по двете...

Путин до аптеките: Ако ги поскапите маските, останувате без лиценца

Рускиот претседател Владимир Путин им порача на аптеките дека ќе им биде одземена дозволата за работа доколку ги зголемат цените на заштитните антивирусни маски. Русија,...

Од темел до покрив: Како Кинезите за десет дена изградија болница

Во видео од една минута може да се види како Кинезите успеаја за само десет дена од темел до покрив да изградат болница...

После коронавирусот – птичји грип во Кина

Епидемијата на коронавирусот во Кина сè уште трае, а во меѓувреме во земјата се појави и старо-новата болест птичји грип. Според кинеското Министерство за земјоделство...

„Corona“ нуди 10 милиони долари за промена на името на смртоносниот коронавирус

Производителот на светски познатото пиво „Corona” нуди вкупно 15 милиони долари за (за нив посебно несреќното) име коронавирусот да се смени во името на...

Ги злоставувал, па му пресудија: Трите сестри кои го убија татко им, излегуваат од...

Руските сестри Качатуријан, кои се обвинети за убиство на својот татко, наскоро би можеле да добијат намалена казна поради “потребна одбрана”, рекол нивниот адвокат...

Британија на полноќ излегува од ЕУ

Велика Британија на полноќ си заминува од Европската унија. Тие и понатаму ќе продолжат да ги почитуваат правилата на Унијата и да уплаќаат пари...

Повеќе од 130 луѓе излечени од новиот коронавирус

Повеќе од 130 луѓе заболени од коронавирус се излечени, изјави постојаниот претставник на Кина во Обединетите нации, Џанг Џун. Изгубивме многу животи, но во исто...

Орбан: Сорос стои зад миграцијата на Балканот

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска го обвини американскиот финансиер Џорџ Сорос и неговата мрежа за организирање на миграцијата низ целиот Балкан, пренесе унгарската агенција...

ВИДЕО: Путин запеа и на нозе ги грена најпознатите холивудски актери – сите воодушевени

Официјалната интернет страница на рускиот претседател „Путин-20 години“ објави мноштво фотографии и снимки од животот на Владимир Путин, а кои го обележале неговиот приватен...

Последни вести