четврток, февруари 27, 2020

Нехигена и многу животни: Oд овде излезе корона вирусот

На социјалните мрежи се појави видео кое наводно го прикажува местото од каде потекнува коронавирусот. Вирусот досега најмногу жртви однесе во Кина, но има...

(ВИДЕО) Тоа може само во Кина: Од напуштена зграда до болница за 48 часа

За само 48 часа Кинезите претворија целосно празна и напуштена зграда во болница со 1.000 кревети. Бројот на заразени од коронавирусот во Кина забрзано расте,...

Жителите на Вухан се бодрат да го издржат карантинот, излезени на балкони заедно ја...

Жителите на централниот кинески град Вухан се затворени во своите станови, па прават се за подобро да се најдат во градот кој е изолиран...

Силен земјотрес со јачина од 7,4 степени ги погоди Карибите, издадено предупредување за цунами...

Земјотрес со јачина од 7,4 степени ја погоди областа помеѓу Куба и Јамајка на Карибите, соопшти Евро-медитеранскиот институт. Силен земјотрес беше почувствуван околу 21:10 часот...

Трамп на Твитер за смртта на Брајант: Ужас

Веста за смртта на Коби Брајант ја потресе планетата. Водечките светски медиуми го држат трагичниот настан на врвот на своите насловни страници со натпис...

Коби Брајант загина во хеликоптерска несреќа

Лос Анџелес, 26 јануари 2020 (МИА) – Трагична вест го погоди светскиот спорт. Американските медиуми пренесуваат дека кошаркарската легенда Коби Брајант го загуби животот...

Ердоган: 400.000 мигранти се движат кон Турција и Европа

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган на денешната прес-конференција со германската канцеларка Ангела Меркел изјави дека околу 400.000 луѓе од северозападната сириска провинција Идлиб се...

(ВИДЕО) Нови детали за силниот земјотрес во Турција: Има срушени згради и загинати!

Силниот земјотрес што ја погоди Турција, предизвика општа паника во повеќе турски градови, притоа принудувајќи жителите да ги напуштат своите домови и да излезат...

(ВИДЕО) Турција: Татко се постави како штит и загина за да ги спаси своите...

Источна Турција вечерва беше погодена од силен земјотрес. Бројот на загинати и повредени постојано расте, засега бројот на жртвите се искачи на шест а...

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Турција ја погоди разорен земјотрес од 7 степени!

Силен земјотрес вечерва ја погоди Турција. Според информациите новиот земјотрес вечерва кој ја стресе Турција бил со јачина од 6.9 степени според Рихтеровата скала...

Последни вести