вторник, март 19, 2019

Линдзи Вон за Sports Illustrated Swimsuit – покажа дека е кралица и на плажите

Во својата скијачка кариера повеќе пати потврди и покажа дека со право ја нарекуваат кралица на светското алпско скијање. Но, со фотосесијата за престижниот...

Неверојатните трансформации на познатите светски фудбалери (Видео)

Ова видео покажува каква неверојатна трансформација имаат најпознатите фудбалери во светот низ годините. Од Меси, бразилецот Роналдо, Марадона, Бекам, Зидан, португалецот Роналдо, познатиот голман Чилаверт,...

Македонец постави снимка на интернет од природен феномен со која го збуни целиот Балкан

Земјоделец од Македонија на социјалните мрежи споделил снимка од поле, со кое ја заинтересира јавноста кај нас, но и целиот Балкан, а сето тоа...

Местенка, полицијата сака да ги казни за предолго туширање (ВИДЕО)

Еден од најпознатите влогери на youtube со нов трик. Луѓето после капење во морето сакаат да се истушираат за да ја симнат солта од...

ТРИ ЖЕШКИ ВИДЕА: Кејт Аптон и другарките се забавуваат на Аруба

Кејт Аптон, Алексис Рен, Бјанка Балти, Џорџија Гибс, Сејлор Бринкли Кук и Мајла Далбесио се забавуваат на Аруба за време на нивното снимање на...

Пад од 45 метри висок гребен – погледнете што преживеа типов

Откако падна, не само што остана жив, туку и не се повреди. Само се пожали дека малку го болат ребрата. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=KW8CGUMJHgs&w=690&h=415] Извор: taratur.mk

Ја јавна на сцената на Гранд – Саша Поповиќ и Ана Бекута ги запрепастија...

Ана Бекута, која е член на жирито на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“ во една емисија се пофалила со добра физичка подготвеност, па без...

Пејачките се опуштија на свадба- особено кога ќе ја видите како меша со задникот...

Покрај редовните тезги кој ги имаат пејачите, тие често пеат и на свадби каде им приредуваат луди забави на младоженците и гостите. Така беше и...

Кога Слоун Стивенс ќе распали со „секси асови“ за „Sports Illustrated“

Тениската ѕвезда Слоун Стивенс подеднакво е атрактивна и на тениските терени, но и во модните фото-едиторијали. Во особено жешко издание се прикажа за потребите на...

Рај за очи, пекол за уши: Згодната Бугарка го натера жирито да се фати...

Во најновата емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и 25 – годишната Марина Тошиќ од Бугарија. Таа се претстави со песните „Све још мирише на...

Последни вести