вторник, ноември 24, 2020

Одмрзнување на ветробранско стакло на руски начин (Видео)

Рускиот машиновозач Алексеј Давидов со колегите, на 10 декември, патувале на линијата која врви покрај Норилск во Русија, кога температурата надвор се спуштила на...

На детската радост и нема крај: И подарија „најлош“ подарок, а нејзината реакција им...

Родители сакале да се пошегуваат со својата ќеркичка па и го подариле „најлошиот Божиќен подарок досега“. Но, тие беа изненадени од нејзината воодушевена...

Видео: Бебе проодело само неколку минути по раѓањето?!

Бебе проодело само неколку минути по раѓањето. Докторите биле шокирани од тоа што го гледаат. Многу често не може да се види како штотуку родено...

Најголемата суша во последните 100 години ги пресуши Викториините водопади (видео)

Атрактивните Викториини водопади, едни од најспектакуларните водопади на светот, настанати на местото каде што африканската река Зембези пропаѓа во 100 метарска провалија, пресушија како...

Борба за живот и смрт (видео)

За време на сафари авантурата Роселин Керјосе снимила неверојатна борба на три животни јазовец, питон и чакал, чија битка од првично навидум однапред познат...

Дали е ова најубавата божиќна реклама? (ВИДЕО)

Видеото е на мала британска семејна продавничка за алат и сличен репертоар. Приказната е дека самите ја смислиле, снимиле и направиле, а единствени пари...

За само 8 секунди ова девојче стана Интернет сензација: Погледнете го видеото кое го...

Тори Парено постави видео на Твитер и преку ноќ стана позната.Таа извела едноставен трик со рацете, а нејзиниот „танц со прстите“ изгледа како оптичка...

Потег кој заслужува аплауз: Татко и син направија нешто прекрасно (ВИДЕО)

Понекогаш малите гестови покажуваат колку е голем човек – и токму таквите луѓе не потсетуваат дека на крајот на краиштата има добро во светот. Корисниците...

Глетка која ја мрзне крвта: Јапонски облакодер се ниша за време на земјотрес (Видео)

Да беше оваа зграда кај нас, со олкава висина, на ваква земјотресна појава…еве, не сакаме ни да помислиме што ќе се случеше, ама немаше...

Го соблече градникот и се пушти топлес на ролеркостер, тоа што следуваше потоа го...

Инстаграм ѕвездата Јулиа Росе предизвика различни коментари на социјалните мрежи откако сподели видео на кое се вози на екстремен ролеркостер. Ѕвездата која ја следат повеќе...

Последни вести