четврток, јули 22, 2021

Apple почна со тестирање на смартфон на преклоп

Откако Samsung го разви и почна да го продава Galaxy Fold се појавија и шпекулации дека Apple работи на првиот смартфон на преклоп. Се појавија...

Гигантот „Samsung“ згази во 2019 – продаде 6,7 милиони Galaxy 5G телефони

Јужнокорејскиот технолошки гигант „Samsung Electronics“ остварил импресивна бројка на продадени примероци од моделот на паметни телефони Galaxy 5G во изминатата 2019 година. Samsung продал над...

Samsung Galaxy S11: Четири задни камери и моќна батерија од 5.000 mAh

Кога станува збор за гласини и шпекулации во врска со изгледот и спецификациите на новата „машина“ од Samsung, долгоочекуваниот Galaxy S11, бурата не стивнува...

Сега и за на Месинџер ќе мора да имате Фејсбук профил

Технолошкиот гигант и најпопуларна социјална платформа Фејсбук предновогодишните празници и одмори ги користи за да воведе новитети во условите условите за пријавување на Месинџер...

Новитет на YouTube на задоволство на корисниците

YouTube платформата одлучи да воведе новитет со кој на корисниците дополнително ќе им ја олесни контролата над апликацијата, без оглед каков уред користат. Новините се...

Како да го забрзате телефонот и да го продолжите траењето на батеријата?

Купивте нов телефон и само неколку месеци подоцна забележувате дека веќе не е брз како порано? Тоа ќе се случи порано или подоцна и...

Кинескиот гигант добива нова лиценца за работа во САД

Во понеделник на компанијата „Хуавеј“ и истекува тримесечната лиценца која и овозможува да работи со американски компании. Ова е второ продолжение што САД и...

Huawei Mate 30 Pro ќе има вкупно седум камери

Технолошките блогери дојдоа до спецификациите за новиот смартфон на Huawei - Mate 30 Pro – и ги објавија онлајн. Со оглед на тоа дека серијата...

Дали нашите смартфони нѐ прислушуваат?

Компанија за безбедност при користење на мобилните телефони спроведе истражување за да одговори на една од најпопуларните теории на заговор во моментов – дека...

Со Huawei на чело, кинеските смартфони опфаќаат една третина од европскиот пазар

Денес беа објавени најновите податоци од страна на Canalys, кои велат дека кинеските телефони всушност доминираат на европскиот пазар. И не само тоа, тие...

Последни вести