петок, април 3, 2020

Официјално претставена серијата Galaxy S20 – Ultra моделот доаѓа со камера од 108 мегапиксели

Технолошкиот гигант Samsung, на голема радост на своите нетрпеливи обожаватели и посветени корисници, официјално ја промовираше серијата Galaxy S20 која сите ја чекавме со...

Тешки моменти за Конгресот на мобилни технологии во Барселона – гиганти откажаа присуство поради...

Дел од светските технолошки гиганти откажаа учество на најголемиот саем за мобилни технологии кој ќе се одржи во шпанската метропола. Најголемиот јапонски безжичен оператор НТТ...

„Копчето за паника“ на Тиндер

Со цел да ја зголеми безбедноста на своите корисници, популарната апликација „Тиндер“ планира воведување на „копче за паник“ за да им овозможи на оние...

Дознајте дали и колку сте зависни од вашиот паметен телефон

Паметните телефони не само што станаа неодминлив дел од современата комуникација, туку се наметнаа и како неизбежна алатка за олеснето функционирање во рамки на...

Се враќа на овој пазар: Apple во март ќе го промовира својот нискобуџетен iPhone

Технолошкиот гигант Аpple е спремен за свое враќање на пазарот за нискобуџетни смартофони по паузата од четири години. Оваа компанија планира да започне производство на...

Инстаграм планира да воведе опција која дополнително ќе му ја зголеми популарноста

Новата опција која планира да ја воведе една од најпопуларните социјални платформи на денешницата, Инстаграм, веќе извесен период е во тест фаза, а сега...

Samsung го објави датумот на претставување на новите уреди

Samsung ќе ги претстави новите смартфони на 11 февруари, а помеѓу нив ќе биде и Galaxy S11. Новата генерација на новите уреди на Samsung ќе...

Гигантот „Samsung“ згази во 2019 – продаде 6,7 милиони Galaxy 5G телефони

Јужнокорејскиот технолошки гигант „Samsung Electronics“ остварил импресивна бројка на продадени примероци од моделот на паметни телефони Galaxy 5G во изминатата 2019 година. Samsung продал над...

Samsung Galaxy S11: Четири задни камери и моќна батерија од 5.000 mAh

Кога станува збор за гласини и шпекулации во врска со изгледот и спецификациите на новата „машина“ од Samsung, долгоочекуваниот Galaxy S11, бурата не стивнува...

Сега и за на Месинџер ќе мора да имате Фејсбук профил

Технолошкиот гигант и најпопуларна социјална платформа Фејсбук предновогодишните празници и одмори ги користи за да воведе новитети во условите условите за пријавување на Месинџер...

Последни вести