недела, септември 22, 2019

Ќе ја пронајдат својата сродна душа – три хороскопски знаци ќе имаат среќа во...

Овен За Октомври, ѕвездите прогнозираат големи промени за Овенот. Осамените претставници на овој хороскопски знак ќе запознаат личност која целосно ќе им го промени животот....

Хороскопски знак кој се смета за најлојален и најверен

Доколку вашиот партнер е припадник на овој хороскопски знак, немојте никогаш да се сомневате во неговата верност. Една од најважните работи во секој однос е...

Виц: Трпана му се дере на Трпе

Трпана му се дере на Трпе: – Сите мажи се говеда! – Да, драга. Апсолутно сите. – И ти исто така! – Јас сум најголемото говедо на светот. –...

Пророштва кои ја заледуваат крвта во вените, а за кои не сте слушнале

Нострадамус, Тарабичи, Баба Ванѓа … Овие се авторите на најпознатите пророштва, кои ја добиле својата комерцијална намена. Постојат илјадници помалку познати предвидувања за кои...

Немој да губиш ниту една минута грижејќи се за луѓе кои не ти носат...

Не дозволувајте некој толку да ве повлече надолу за да почнете да го мразите. Ослободете се од оковите во кои ве држи и продолжете со...

Вкусно – превкусно: Лепче со цимет, ѓумбир и сос од чоколадо

СОСТОЈКИ: 5 г сув квасец 2 лажици светол кафеав шеќер 450 г бело брашно, плус уште малку за набрашнување 1 лажичка сол 2 лажички...

Отворил штедна книшка, ставил 200 евра и му се појавиле 200 милиони евра на...

Кевин Конвеј од Ирска си помислил дека Господ му ги слушнал молитвите кога скоро 200 милиони евра се појавиле на неговата банкарска сметка. Збунетиот Ирец...

Ако ја паметите оваа македонска реклама тогаш сте – деца од старото кино

Интересна ретро реклама од „Алкалоид“ – погледнете и навретете се во времето кога времињата беа многу поразлични.. 😀

Отстранете ги веднаш: Овие типови луѓе го трујат вашиот живот

Постојат многу извори на негативност во нашите животи. Понекогаш околностите се далеку од совршени и ние стануваме несреќни и депресивни и се чувствуваме како...

Студија: Вегетаријанците и веганите имаат поголем ризик од мозочен удар

Вегетаријански и вегански начин на исхрана намалува ризик од срцеви заболувања, но носи поголем ризик од мозочен удар, покажала голема студија објави Би-Би-Си. Студијата објавена...

Последни вести