понеделник, мај 27, 2019

ФОТО: Овие 5 модели костими за капење ќе бидат најмодерни летово – жените го...

Трендовите се менуваат од сезона во сезона, а исклучок не се ниту костимите за капење. Секако, не ја забораваме старата добра класика во вид...

Соблечете го чорапот и проверете: Ако вториот прст е подолг – лидер, краток трет...

Без разлика дали вашиот втор прст е подолг од палецот, или малиот е необично мал, секоја карактеристика говори нешто за вас. Во Кина веќе со...

За оние кои ќе одат на летување во Црна Гора ова се цените на...

Ако годинава дестинација за летување планирате да ви биде Црна Гора тогаш добро е да ги знаете овие информации во поглед на цените . Цените...

(ВИДЕО) Рушење облакодер за 16 секунди

Облакодерот Martin Tower во Пенсилванија беше срушен за 16 секунди. Станува збор за некогашно седиште на компанијата Bethlehem Steel во кое е вградено дури...

Има само 12 години, а заработува милиони: За роденден си купи подарок вреден 150.000...

Се вика Натанана Санунрат и работи како блогерка за убавина, а првото нејзино видео кое беше објавено на YouTube го сними на само 4...

Драстично поскапени цените во Грција – еве колку чини кафе, пиво, лежалка

Летово одморот во соседна Грција ќе не чини поскапо отколку минатата година. Грците драстично качија некои од цените, па така, кафето и пијалаците во...

ФОТО: Летото носи нов тренд – плажите ќе станат поубаво место благодарејќи на жените...

Ни се ближат омилените летни активности, што значи дека итно ни требаат нови бикини. Едно парче е посебно модерно и блогерките лудуваат по него,...

Ова се годините во кои жените најмногу уживаат во секcот

Доколку помисливте дека станува збор за дваесеттите, се лажете! Истражувањата покажаа дека сексот е подобар на постара возраст. Така, во едно истражување, 37 % од...

Ако планирате одмор во Грција оваа локација треба да ја избегнувате- еве и зошто

Изминатиот период во неколку наврати македонски автомобили беа демолирани и искршени во Грција. Решавањето на проблемот со името за жал не го...

Ова бил омилениот колач на Јосип Броз Тито, еве како да го подготвите

Животот на Маршалот Јосип Броз Титот се уште е топ тема во регионот. Интересно е што малкумина знаат дека маршалот се опуштал...

Последни вести