четврток, декември 12, 2019

Погледнете кои бои ќе ви донесат среќа во 2019 година

Очекуваната 2019 година е извонредна година од астролошка гледна точка. Она што нè прави толку возбудени е тоа што боите во внатрешноста, облеката, додатоците,...

Објавено видео во кое гола бега од мажот

Неодамна ММЕ заедницата ја потресе веста за Рејчел Остовиќ, дамата за која се зборуваше дека е најубава во светот на овој спорт, а сега...

Трамп облечен како фармер пее за поддршка на својата аграрна реформа

Неколку минути пред да го потпише Законот за земјоделство, претседателот на САД, Доналд Трамп на Твитер вчера објави постаро видео во кое, облечен како...

Непромислен обид за кражба: Дали е паника во прашање или недоволен капацитет за рационално...

Дали на овој крадец од Флорида „му бил денот“ или не, сепак е крајно неинтелигентен. А снимката пак од неговиот обид за кражба од...

Луѓето се неверојатни: Најдоброто од 2018 година

Компилација од најдобрите изведби и предизвици кои сведочат за неверојатната сила на луѓето. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=lL1NbPhO7uo&w=750&h=422]

Тестирајте ја сопствената концентрација: Меѓу снежни топки и снегулки, дали ќе го пронајдете Снешко?...

Со оваа загатка ќе го размрдате мозокот и способноста за концентрација, а најмногу моќта за забележување детали. На илустрацијата полна со снегулки и снежни топчиња,...

Мала голема победа: Пингвин кој се плаши од вода научи да плива

Чуварот Алистер Кин во Зоолошката градина во Глоучестершир, Англија имал за задача да го подучи пингвинот Шарлот како да плива. Шарлот долго време не сакала...

Средношколец ја украл кредитната картичка на својот татко и освоил секс-одмор на Островот на...

16-годишниот Американец Брајан бил извлечен во наградната игра за бесплатен одмор на контроверзниот фестивал, кој по своето признание е невин и никогаш не бакнал...

На почетокот мислеле дека е луд, а сега му завидуваат! Погледнете поради што 10...

Како и многумина деца, тој сонувал за тоа дека еден ден ќе има базен во дворот. На свои 39 години, Тронтон почнал да го...

Кога жешките WWE „фајтерки“ ќе се разголат во џакузи

Жестоки и динамитни во рингот, американските женски „фајтерки“ од WWE „циркусот“ се девојки кои знаат да покажат и докажат дека, покрај тепачката бескомпромисност, поседуваат...

Последни вести