четврток, декември 12, 2019

Ела да те видам не застани на пешачки во Квебек (видео)

Поради лошата и безобразна навика и негрижа на возачите кои не застанувале прописно на пешачки премини за да ги пропуштаат пешаците во Квебек измислија...

Најскапата на светот: Вода од 100.000 долари – дали вреди?

2 Чеинз и Дипло, иако имаат тежок кешарац за расфрлање, сепак, како и повеќето други луѓе, сакаат бесплатна вода од чешма. Но, им се нуди...

Застанете во ред: Шеик делел телефони, златни часовници, а на децата и повозрасните по...

Арапскиот шеик Талиб бин Сакр Ал-Касами, овие денови бил во 4-дневна посета на Дервента, град северно од БиХ, а неговата посета кај тамошните жители...

Фотографија од згодна плавуша стана ХИТ на интернет, само поради она што се случува...

Ова е една од оние фотографии каде не е фокус она што е во преден план, туку она што се случува во позадина. Ова е...

Брзата помош интервенираше, додека гледачите подзинаа: Девојка се онесвести откако виде колку коса ѝ...

Девојка изгуби свест за време на турско телевизиско шоу, откако фризерот ѝ отсече 30 сантиметри од долгата коса без да ѝ каже. Се работи за...

Виц: Лажен профил на Фејсбук

Направив лажен профил за да тестирам колку ми е верен мажот. Тој ми пишува: – Жена ми почина пред 3 години. Му одговарам: – Не тагувај! Наскоро ќе...

ВИДЕО: Жени и шишиња шампањ, компилација за загарантирано смеење!

Не би ние да дискриминираме по никој основ, демек ако не беа жени, мажи ќе ги отвараа шампањиве кој со заби, кој со око,...

Кај замина модава: Манекен со чизми со штикли одеше на писта како „пијана жирафа“

Германскиот манекен Леон Даме експресно стана хит на социјалните мрежи, но и ѕвезда на париската модна недела „благодарение“ на неговото чудно одење на модната...

ВИЦ: Трпе му раскажува на Мице

Трпе му раскажува на Мице: – Вчера бев на риби…. – И, што фати? – Ја фатив Трпана со швалерот.

Најреномираното регионално еСпорт натпреварување – Good Game доаѓа во Скопје!

Македонската престолнина Скопје за прв пат ќе биде домаќин на најголемиот регионален Б2Б eСпорт настан – Good Game кој ќе се оддржи под покровителство...

Последни вести