сабота, октомври 19, 2019

Вкусно – превкусно: Лепче со цимет, ѓумбир и сос од чоколадо

СОСТОЈКИ: 5 г сув квасец 2 лажици светол кафеав шеќер 450 г бело брашно, плус уште малку за набрашнување 1 лажичка сол 2 лажички...

Пет нови рецепти за крцкаво похувано пилешко

Пилешкото месо е одличен и евтин извор на протеини, содржи помалку маснотии од свинското месо и лесно и брзо се подготвува. Овие пет рецепти на...

Рецепт на денот: Едноставен и вкусен ручек!

Состојки: 50 дкг печурки 40 дкг шунка 3 парчиња леб

Овој трик не сте го знаеле: Зелена банана може да претворите во зрела за...

Зелените банани не им изгледаат привлечно на луѓето се додека не ја добијат жолтата боја, што понекогаш не се случува така брзо.

5 рецепти за вкусни посни салати ако сакате да промените нешто на трпезата

Постојат многу разновидни посни рецепти, а ние ви нудиме 3 вкусни рецепти за посна салата. Збогатете ја трпезата со овие посни салати и изненадете ги...

12 брзи и лесни рецепти за совршен оброк

Факт е дека минуваме многу време во готвење. Во ова видео ќе погледнете едноставни, брзи и лесни рецепти за подготовка на вкусна вечера, со...

Ова бил омилениот колач на Јосип Броз Тито, еве како да го подготвите

Животот на Маршалот Јосип Броз Титот се уште е топ тема во регионот. Интересно е што малкумина знаат дека маршалот се опуштал...

Џејми Оливер го има најдобриот рецепт за макарони со кашкавал

Макарони со растопен, сочен, растегнат кашкавал. Јадење што речиси нема човек кој не го обожава и е прилично лесно за подготвување. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=DonJQk9_OBg] Рецепти за макарони...

Кралски појадок: Сендвич со кременадла, јајце и кашкавал

Ова е вистински кралски појадок со кој може да ги изненадите сите во недела наутро: богат сендвич со месо од кременадла, топен...

Иако му пропаднаа сите ресторани, Џејми Оливер си исплати милионски бонус

Иако над 1.000 вработени кои беа персонал во неговите ресторани останаа без работа откако ресторанскиот ланец на Џејми Оливер пропадна поради банкрот минатата година,...

Последни вести