вторник, октомври 22, 2019

За една недела ќе симнете најмалку 5 килограми

Ова е една од најпопуларните диети на Интернет. Ја викаат зелка-диета, диета на Мејо клиниката или болничка диета. Како и да ја викате, се...

Штрудла со крем од ванила

Многу вкусен кремаст колач кој лесно и брзо ќе го подготвите … Потребно е: 500 гр кори за пита За филот за корите: 3 поголеми јајца 3 лажици шеќер ...

Новогодишна чоколадна торта

Одличен предлог за торта за Новогодишната ноќ. Изненадете ги пријателите… Потребно е: 500 г мармалад од костени 200 г млечно чоколадо 200 г путер 6...

Чоколадна торта со костени и бадеми

Одличен предлог за торта за Новогодишната ноќ. Изненадете ги пријателите… Потребно е: 500 г мармалад од костени 200 г млечно чоколадо 200 г путер 6 јајца 100 г мелени бадеми 3...

12 брзи и лесни рецепти за совршен оброк

Факт е дека минуваме многу време во готвење. Во ова видео ќе погледнете едноставни, брзи и лесни рецепти за подготовка на вкусна вечера, со...

5 рецепти за вкусни посни салати ако сакате да промените нешто на трпезата

Постојат многу разновидни посни рецепти, а ние ви нудиме 3 вкусни рецепти за посна салата. Збогатете ја трпезата со овие посни салати и изненадете ги...

Како да направите осум вида колачи во едно тавче?

Сакате различни вкусови на колачи, но не ви се прави големо количество од сите? Или сакате да направите десерти за сите различни вкусови и да...

Уникатни рецепти за пица

Пицата не мора да биде традиционално тркалезна, може да заземе разни форми и облици и пак да биде една, прекрасна, незаменлива – пица. Тимот на...

Намаз од печени црвени пиперки и фета сирење

Потребно е: 4 големи печени црвени пиперки 75 гр фета сирење 1 чешне лук 2 лажици маслиново масло прстофат свежо (или суво) оригано малку...

Пет нови рецепти за крцкаво похувано пилешко

Пилешкото месо е одличен и евтин извор на протеини, содржи помалку маснотии од свинското месо и лесно и брзо се подготвува. Овие пет рецепти на...

Последни вести