четврток, ноември 14, 2019

Tајната на изгледот на фаталната Моника Белучи – Еве што има на нејзиното мени

Филмската дива Моника Белучи и во 55 година од животот ги привлекува погледите. Изгледа одлично, а за нејзиниот изглед како што вели италијанката заслужен...

ФОТО: Тие ги направија популарни – 10 убавици кои носеа култни костими за капење

Познатите брендови секое лето издвојуваат најпосакувани модели на костими за капење. Еве кои дами ги носеле костимите за капење кои секогаш ќе се паметат: 1....

ФОТО: Ваков долен дел од костимите за капење го прават задникот заоблен – омилен...

Сончевите денови и летната сезона значат и посета на блиските базени или одење на море, однсоно бескрајно сончање и уживање во благодетите од ваков...

ФОТО: Овие 5 модели костими за капење ќе бидат најмодерни летово – жените го...

Трендовите се менуваат од сезона во сезона, а исклучок не се ниту костимите за капење. Секако, не ја забораваме старата добра класика во вид...

Таа е најубавата жена на светот според „People“

Познатото списание „People“ ја прогласи актерката Џенифер Гарнер за најубава жена на светот за 2019 година.

Запознајте ја новата „Мис Русија“ за 2019 година!

Алина Сањко од Азов победи на националниот избор за Мис на Русија 2019 година, јавуваат новинските агенции. [youtube https://www.youtube.com/watch?v=G_vGAr13ooQ&w=690&h=415]

Дваесет земји во кои живеат најубавите девојки

Порталот „Мисозолоџи“ (Missosology) состави листа од 20 земји во светот во кои живеат најубавите девојки. Листата е составена врз основа на анализа на повеќе светски...

ВРВОТ НА СЕКСАПИЛОТ: ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ ОБЛЕЧЕНА САМО ВО КОШУЛА И ШТИКЛИ

Емили Ратајковски често изненадува со надминување на сите граници, кога се во прашање многу предизвикувачки и сексапилни аутфити. Овој пат навистина се надминала и самата...

Само таа може да облече мини фустан на 64 години и да изгледа совршено...

Некогашниот супермодел Кристи Бринкли се појави на еден настан во Њујорк. Кристи за овој настан облече бел мини фустан со долги ракави. Иако супер моделот...

Избрани 10 најатрактивни мажи за 2018

Според мислењето на корисниците на социјалните мрежи направена е листа на десет најатрактивни мажи за 2018 година. На прво место е јужнокорејската ѕвезда, 22 годишниот...

Последни вести