четврток, декември 12, 2019

Instagram убавица: Џена Никол

Џена Никол е модел кој има голем број обожаватели на Instagram, повеќе од 136.000. Таа секојдневно објавува провокативни фотографии, а Maxim неодамна објави секси...

Најзгодната полицајка на светот: Мажите ѝ се воодушевуваат, а на нејзините шефови им пречи...

Полицајката Адријен Колсцар (33) од Германија стана вистински хит на Интернет пред две години кога започна да објавува секси фотографии на Инстаграм. За неа...

Tајната на изгледот на фаталната Моника Белучи – Еве што има на нејзиното мени

Филмската дива Моника Белучи и во 55 година од животот ги привлекува погледите. Изгледа одлично, а за нејзиниот изглед како што вели италијанката заслужен...

Дваесет земји во кои живеат најубавите девојки

Порталот „Мисозолоџи“ (Missosology) состави листа од 20 земји во светот во кои живеат најубавите девојки. Листата е составена врз основа на анализа на повеќе светски...

ВРВОТ НА СЕКСАПИЛОТ: ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ ОБЛЕЧЕНА САМО ВО КОШУЛА И ШТИКЛИ

Емили Ратајковски често изненадува со надминување на сите граници, кога се во прашање многу предизвикувачки и сексапилни аутфити. Овој пат навистина се надминала и самата...

Таа е најубавата жена на светот според „People“

Познатото списание „People“ ја прогласи актерката Џенифер Гарнер за најубава жена на светот за 2019 година.

ФОТО: Тие ги направија популарни – 10 убавици кои носеа култни костими за капење

Познатите брендови секое лето издвојуваат најпосакувани модели на костими за капење. Еве кои дами ги носеле костимите за капење кои секогаш ќе се паметат: 1....

Versace направи нова верзија на легендарниот фустан на Џеј Ло

Италијанската модна куќа Versace во Њујорк ја одржа првата pre-fall ревија во својата историја, на денот кога нејзиниот основач, покојниот Џани Версаче, требаше да...

Playboy убавица: Беки Хадсон

Беки Хадсон е Американка, родена во Ричмонд, Вирџинија. Кариерата ја започнала како мејкап артист, а потоа решила да отвори Instagram профил и да објавува...

Избрани 10 најатрактивни мажи за 2018

Според мислењето на корисниците на социјалните мрежи направена е листа на десет најатрактивни мажи за 2018 година. На прво место е јужнокорејската ѕвезда, 22 годишниот...

Последни вести