четврток, ноември 21, 2019

Во 2020 во Дубаи се отвора „двојката“ од Атлантис – најелитниот и најлуксузен хотел...

Кога пред 11 години, во 2008 година во Дубаи беше отворен хотелот Атлантис, истиот веднаш стана синоним за богатство, раскош, луксуз и елитизам. Веќе...

ВИДЕО: Најубавата плажа во Португалија која ќе посакате да ја посетите

Тешко е да се издвои најубавата плажа во Португалија бидејќи изборот е навистина голем, но плажата Praia do Camilo во близина на Лагос е...

Опкружена со пет мориња, во неа луѓето живеат долго и без болести: Дознајте која...

На второто место е Исланд, на третотот место Швајцарија додека пак на четвртото и петото место се наоѓаат Сингапур и Австралија. Доколку сакате да живеете...

“Грчките Кариби“: Најубавата плажа на островот Тасос на која туристите ѝ замеруваат две работи

Доколку оваа година планирате да летувате на Тасос тогаш мора да ја посетите оваа плажа. Мермерната плажа која ја нарекуваат Салиара или Марбле е...

ФОТО: Цени „боли глава„- Будва покапа и од Монте Карло

Фотографии кои се појавија на социјалните мрежи од еден бар воБудва во екот на сезоната, прикажуваат дека цените се превисоки. Доколу го погледнете ценовникот ќе...

За оние кои ќе одат на летување во Црна Гора ова се цените на...

Ако годинава дестинација за летување планирате да ви биде Црна Гора тогаш добро е да ги знаете овие информации во поглед на цените . Цените...

Драстично поскапени цените во Грција – еве колку чини кафе, пиво, лежалка

Летово одморот во соседна Грција ќе не чини поскапо отколку минатата година. Грците драстично качија некои од цените, па така, кафето и пијалаците во...

Ако планирате одмор во Грција оваа локација треба да ја избегнувате- еве и зошто

Изминатиот период во неколку наврати македонски автомобили беа демолирани и искршени во Грција. Решавањето на проблемот со името за жал не го...

Често патувате со авион? Еве каде се најголеми шансите да ви се загуби багажот

Патниците кои често минуваат низ аеродромите ширум Европа имаат многу поголеми проблеми со багажот во споредба со останатите аеродроми ширум светот, велат...

Ви откриваме: Најбараните дестинации на светот

Секоја година, на самиот почеток на истата, ви ги откриваме новите трендови во светот на патувањето и дестинациите кои ќе бидат вистински хит. Овој пат,...

Последни вести