петок, февруари 28, 2020

Што значи ако не се бакнувате за време на сескот?

„Кога и да сакам да дознаам каква е сексуалната поврзаност на партнерот секогаш ги прашувам, дали се бакнуваат за време на сексот“.

Најголемите с*кс тајни на мажите

Мажите имаат многу тајни. Ова се само дел од нивните тајни за кои тој не сака да дознаете: Тој...

ТЕСТ: Oдберете само едно срце и откријте какви сте во љубовта

Уживајте во овој забавен визуелен тест, затоа што ќе ви помогне да дознаете колку сте романтични кога станува збор за врските.

Секс туризам – зошто да не?

Радио и ТВ водителот Абеику Агри Сантана, кој во 2016 година беше назначен за туристички амбасадор на Гана, изјави дека покрај туристичките знаменитости, Гана...

Испил цело пакетче вијагра, а тоа што следувало е лекција за сите мажи

Маж од Велика Британија кој земал десет пати повеќе од дозволените апчиња вијагра доживеал вистински пекол со трајни последици, пренесува „Дејли меил“. Тој тоа...

Жена која спиела со 10 илјади мажи тврди: “Ова е вистинската причина зошто тие...

Поранешната ескорт дама Гвинет Монтенегро ѝ стана позната на јавноста по шокантната изјава дека спиела со 10 илјади мажи, а таа одлучила да сподели...

Зошто спортистите треба да имаат секс пред натпревар?

Сексуалната активност ја зголемува циркулација на крвта, што е добро за телото, го подобрува расположението, го зголемува чувството за физичките способности и го намалува...

Ешли Греам порачува: За успешен брак е потребен редовен секс

Познатиот модел со облини, Ешли Греам, вели дека за долг и успешен брак најважен е сексот. Таа за магазинот Elle раскажа како го одржува...

Дали ја сакаме личноста, ако се осудиме да ја изневериме?

Љубовта не ги опфаќа само нашите желби и потреби, таа е равенка во која заеднички се среќаваат потребите и желбите на две личности. Таа...

Редовните односи го забавува стареењето, научно потврдено

Сексот не е само игра и забава, ниту само животински чин за размножување. Науката повеќе пати докажала дека пред сѐ, имаме неверојатни здравствени предности...

Последни вести