петок, февруари 28, 2020

Причини поради кои жените плачат во текот на сексот

Во моментот кога доживуваат екстаза некои жени знаат да заплачат. Станува збор за природна работа, без разлика колку изгледа чудно. Според секс терапевтката Рејчел Рајт,...

Лицето открива какви љубовници сме- погледнете!

Проучувајќи ја древната кинеска филозофија, сексологот Трејси Кокс изградила своја теорија дека лицето го открива сѐ она што треба да го знаеме за партнерот...

Направете буџет за 2019 за доброто на врската

Младите брачни парови добиваат најразлични совети кога ќе стапат во брак. „Комуницирајте и кога ви е најтешко“, „Вежбајте заедно и хранете се здраво“, „Патувајте...

Извадоци од најубавите љубовни писма на 20-тиот век

Љубовта е едно од најмоќните чувства коишто можеме да ги почувствуваме. Нема поголема радост од тоа човек да сака и да биде сакан. Порано...

Постои само еден тип на жена која вреди да ја барате во животот

Постојат различни видови на жени исто како што постојат различни видови на луѓе. Видови, се разбира, генерализирана верзија од индивидуи- никој не може во...

Дознајте колкава е вашата сексуална интелигенција

Одговорете на следниве 25 прашања заокружувајќи ДА или НЕ и откријте колкав е коефициентот на вашата сексуална интелигенција (SQ)! Глумите оргазам ДА/НЕ Разговарате за...

Неподносливи особини на современиот маж

Новото време носи поинаков начин на размислување, на облекување, на однесување, со еден збор – нов начин на живот. Некои промени се особено забележливи кај...

Која е идеалната возраст за совршен секс?

Истражување на една фирма од Атланта, која произведува играчки за возрасни, кое опфатило 1.000 возрасни лица помеѓу 18 и 65 години покажало во кои...

Зошто мажите постојано гледаат во други жени?

Иако скоро секоја жена ќе се налути кога ќе забележи дека нејзиниот избраник гледа во друга жена на улица, мажите тврдат дека таа љубомора...

Причини поради кои не можете да доживеете оргазам

Најчестите причини поради кои жените не можат да доживеат оргазам се од ментална и физичка природа. Во една научна студија само 18,4 проценти од жените...

Последни вести