среда, јули 17, 2019

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Што Ве очекува од 15 до 21 јули?

Топлото лето е тука, но оваа недела тоа носи стрес на работа и несоница за дел од хороскопските знаци. ОВЕН Работа Оваа недела ќе бидете малку загрижени...

Ако сакате најдобра сопруга, барајте ги овие хороскопски знаци

Сите жени се добри и грижливи, но секогаш ќе постојат некои кои се издвојуваат од сите останати. Можете да погодите во кој хороскопски знак...

Фановите со поделени мислења дали станува збор за местенка или не: Мараја Кери отвори...

Интернет-предизвикот #Bottlecapchallenge привлекува сѐ поголемо внимание, поради учеството на сѐ повеќе славни личности во него. Се работи за отворање шише на свој, оригинален и...

ХОРОСКОП: Што Ви носи денешниот ден?

Овен Денес потпрете се на блиските и побарајте поддршка онаму каде што чувствувате дека не можете сами. Не ја мешајте брзината со продуктивноста. Од клучно...

Тест кој ќе открие какви сте во љубовта: Одберете една фотографија и дознајте

Уживајте во овој забавен визуелен тест, затоа што ќе ви помогне да дознаете колку сте романтични кога станува збор за врските. Погледнете ги сликите, одберете...

Спијте на левата страна: Тоа може да ви го промени животот

Левата страна на телото е доминантна лимфна страна, па секоја болка во левата страна е предизвикана од хронична блокада на лимфите, а доколку пак...

На снимање во живо девојка ја изгуби целата коса: Причината ќе ве шокира, можеби...

Инфлуенсерката Лори Фејт пробарала да ја третира косата со препарат за хемиско чистење, за време на „лајв“ јавување на Инстаграм. Лори е позната по впечатливите...

Конкурентот на Џејсон Статам се вика Давид: Го повтори предизвикот на актерот и стана...

Снимката како познатиот актер Џејсон Статам одвртува тапа на шише има веќе 17,5 милиони прегледи на неговиот Инстаграм профил. „Ама Стејтам отвара шише виски, а...

Ова девојче има повисок IQ од Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг

12-годишниот џипси патник има постигнато совршен IQ резултат кој го совладува Алберт Ајнштајн и Стивен Хокинг. Ќерката на работниците мигранти Роми, Никол Бар, која живее...

Најпопуларниот доктор на Балканот: Жената секое утро мора да го изеде ова за да...

За овој појадок организмот ќе ви каже: Фала ти што ми го даде ова! Kapдиоваскулapниот хиpyрг, доктор Емир Солаковиќ, го привлекyва вниманието со своите...

Последни вести