среда, јули 17, 2019

Жителите на овие градови живеат најдобро на светот

На основа на истражувањето кое го спровела “Deutsche Bank”, граѓаните на Цирих во Швајцарија имаат најдобар квалитет на живот на светот. Истражувањето ги опфатило трошоците...

Скопјанка си ги остави хулахопките на концертот на Аца Лукас

По завршувањето на концертот на турбофолкерите Аца Лукас, Милица Павловиќ и Пеѓа Меденица во Скопје, салата „Борис Трајковски“ во Скопје е речиси демолирана, пренесе...

Заборавете на грешките во минатото, тие не припаѓаат во вашата иднина

Сите правиме грешки, а дел од нас премногу се оптоваруваат со тоа. Но, грешките постојат, се случиле и не треба да дозволуваме тие да...

Со 5.000 калории дневно до неверојатно тело – дали Блејк Хортон ја има магичната...

Над 362 илјади фанови на Инстаграм ја следат животната трансформација на 36-годишниот Блејк Хортон од Њу Џерси, САД. И верувајте – навистина тешко е...

Со продажба на салати, Mакедонка заработила преку 100 милиони долари

Бизнисменка од Македонија заработи 100 милиони долари. Денес, таа има компанија од која зависат повеќе од 300 семејства, пишуваат од vrabotuvanje.com.mk!

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП: Што Ве очекува од 15 до 21 јули?

Топлото лето е тука, но оваа недела тоа носи стрес на работа и несоница за дел од хороскопските знаци. ОВЕН Работа Оваа недела ќе бидете малку загрижени...

ХОРОСКОП: Која е најголемата грешка што ја направивте во 2018 и како да ја...

Овен Во 2018,  се движевте со огромна брзина и влетувавте во непознати ситуации. Зборувавте без да размислите, и не кажувавте многу. Го избиравте најбрзиот, наместо...

ВИДЕО: Жена сама живее во сибирска шума веќе 75 години- сега ѝ се заканува...

75-годишната Агафја Ликова сигурно е една од најнеобичните жени на светот. Нејзиното 6-члено семејство живеело во сибирска шума 40 години целосно изолирано од другите луѓе,...

“Планината” повторно докажа дека е најсилниот човек на светот

Хафтор Јулиус Бјорнсон ја стекна светската слава во ТВ серијата “Game of Thrones” во која се појавува во улога на “Планината”. Хафтор повеќе пати е...

Време на слави – жилави, традиционални обичаи што опстојуваат и во модерните времиња

Семејството, пријателите, најблиските, сите на заедничка трпеза. Без разлика дали трпезата е посна или мрсна. Стигнуваат благослови од домаќинот, па од гостите, да му...

Последни вести