понеделник, септември 23, 2019

Кои хороскопски знаци се најљубоморни?

Кога сме љубоморни, покажуваме дека некој ни значи. Но, доколку е претерана, љубомората многумина ја сметаат за болест. Кои три хороскопски знаци се најљубоморни...

Градови кои најубаво ќе ги доживеете ако патувате во пар

Ако сте расположени за патување во овој есенски/зимски период, ви нудиме неколку дестинации кои се идеални ако патувате во пар. Некои градови се едноставно измислени...

Новогодишни украси според хороскопските знаци – Овенот сака црвени фигури, Лавот обожава миризливи свеќи

Новата година е на прагот, насекаде владее празнична атмосфера, елките и украсите блескаат во сите домови и сите со нетрпение ја чекаат најлудата ноќ. Сигурно...

Црно пророштво од Нострадамус за 2019-та: Почнува разорна војна, а светските лидери ќе ги...

Нострадамус е автор на една од најпознатите книги за пророштвата издадена некогаш. Во своите „пророштва“ успеал да предвиди неколку клучни моменти во историјата за...

Ова е најздравата исхрана на светот

Дознајте кои намирници би требало да ги јадете, но и кои намирници треба да ги избегнувате за да бидете здрави и вити како луѓето...

Хороскопски знак кој се смета за најлојален и најверен

Доколку вашиот партнер е припадник на овој хороскопски знак, немојте никогаш да се сомневате во неговата верност. Една од најважните работи во секој однос е...

Ќе направат сѐ за лајкови: Разголени манекенки позираат во Чернобил, авторот на серијата удри...

Големата популарност на серијата „Чернобил“ повторно фрли светло на најголемата нуклеарна катастрофа во историјата. Голем број туристи почнаа да го посетуваат местото, а помеѓу...

ВИДЕО: Тошо и Миле го рекетираат Цацко – урнебесна комедија од К-15

Додека е актуелизирана темата со рекетарство еве малце да се насмевнеме, тотално е вистинита приказнава и тоа што се случува во овој скеч. Немаме подетални...

ТЕСТ: Стиснете ја раката и откријте каква личност сте

Постојат три начини како да се стисне раката, а секој од нив одразува и различен карактер. Ова е краток тест кој ќе ви помогне...

ФОТО: Летото носи нов тренд – плажите ќе станат поубаво место благодарејќи на жените...

Ни се ближат омилените летни активности, што значи дека итно ни требаат нови бикини. Едно парче е посебно модерно и блогерките лудуваат по него,...

Последни вести