сабота, октомври 19, 2019

Трамп облечен како фармер пее за поддршка на својата аграрна реформа

Неколку минути пред да го потпише Законот за земјоделство, претседателот на САД, Доналд Трамп на Твитер вчера објави постаро видео во кое, облечен како...

Еве зошто срцевите удари се почести во зима, а посебно опасни за луѓето со...

Докторите велат дека за време на зимските денови се стеснуваат крвните садови и дека тоа не претставува проблем кај здравите, младите луѓе кои имаат...

Дневен хороскоп: 21.12.2018

Овен Еден нов проект ви носи задоволство. Тоа што денес ве очекува се одлични резултати. Вашиот однос со саканата личност напредува, до таа мера што почнувате...

Гавез – магична билка, моќно решение за многу здравствени проблеми

Гавезот е растение кое успева на скоро сите ниви и ливади. Гавезот со векови наназад бил едно од најмоќните решенија против болки во зглобовите,...

Неподносливи особини на современиот маж

Новото време носи поинаков начин на размислување, на облекување, на однесување, со еден збор – нов начин на живот. Некои промени се особено забележливи кај...

Новогодишна чоколадна торта

Одличен предлог за торта за Новогодишната ноќ. Изненадете ги пријателите… Потребно е: 500 г мармалад од костени 200 г млечно чоколадо 200 г путер 6...

Овој хороскопски знак ќе има поволен ден за ново љубовно познанство, а еве што...

ОВЕН Работа: Успешно ќе ги остварите своите планови и ќе бидете задоволни од исходот на случувањата во текот на денешниот ден. Љубов: Ви се допаѓа личност...

Кога непријатниот мирис е знак на болест?

Телесните мириси се повеќе изразени кога здравјето е нарушено. Ако обрнете внимание на тоа, може навреме да го откриете заболувањето. Телото излачува посилни мириси кога...

Eнергетски вампири и како да се заштитите од нив?

Здравата и среќна личност е полна со енергија. Без енергија како би ги исполниле нашите соништа или како би ги надминале пречките? Вистина е...

Чоколадна торта со костени и бадеми

Одличен предлог за торта за Новогодишната ноќ. Изненадете ги пријателите… Потребно е: 500 г мармалад од костени 200 г млечно чоколадо 200 г путер 6 јајца 100 г мелени бадеми 3...

Последни вести