среда, декември 11, 2019

Не можете лесно да заспиете навечер? Овие работи веднаш исфрлете ги од вашата спална...

Квалитетното спиење е непроценливо за телото и за добро функционирање следниот ден. Една студија открила дека постојаната несоница може да доведе до сериозни здравствени...

Запишете си го овој рецепт: Домашна маст против болни зглобови- помага веднаш по првото...

Оваа маст се подготвува од едноставни состојќи, кои во кујната ги поседува секоја домаќинка. Овој рецепт сакаме да го поделиме со вас, бидејќи е...

Не ги јадете овие намирници после 30-тата и ќе го намалите ризикот од рак,...

Трисетите се години кога е последен момент сериозно да ја сфатите поговорката „подобро да се спречи, отколку да се лечи“. Како што се приближувате кон...

Ела да те видам не застани на пешачки во Квебек (видео)

Поради лошата и безобразна навика и негрижа на возачите кои не застанувале прописно на пешачки премини за да ги пропуштаат пешаците во Квебек измислија...

Од бебе фрлено во контејнер, до сопственик на компанија „тешка“ 62 милиони долари

Животната приказна на 30-годишниот Фреди Фигерс буквално е како нарација од некое холивудско филмско сценарио за драмите и преживувањата на некој филмски и општествен...

Бидете им благодарни на родителите и почитувајте ги додека сè уште се покрај вас...

Бидете им благодарни на вашите родители. Без разлика како се однесуваат и колку пати ви го поставуваат истото прашање, секогаш обраќајте им се со...

Дневен хороскоп: Ракот во нов флерт, мали загуби за Девицата, прилив на пари за...

ОВЕН: Пред вас е период во кој ќе видите дека е време да напредувате и да ги менувате своите работни планови. Саканата личност е...

Хороскопски знаци на кои сѐ им оди од рака

Секогаш се извлекуваат од неволја во последен миг и во најневеројатни услови. Додека едни се мачат и се трудат да постигнат нешто, тие ќе најдат...

Еве како делува загадениот воздух на здравјето

Дури 91% од населението ширум светот, живее на места со загаден воздух. Ова видео покажува каков ефект има загадениот воздух врз вашето здравје, дали...

Отец Горан од МПЦ: Тоа што порано се раздавало на гробишта имало причина –...

Почнуваат зимските слави, а свештениците повторно не потсњтуваат дека гозбите органзирани во име на Бога се далеку од црковните канони и од проповедањето на...

Последни вести