среда, јули 17, 2019

Го соблече градникот и се пушти топлес на ролеркостер, тоа што следуваше потоа го...

Инстаграм ѕвездата Јулиа Росе предизвика различни коментари на социјалните мрежи откако сподели видео на кое се вози на екстремен ролеркостер. Ѕвездата која ја следат повеќе...

Видео од татко и ќерка кое ќе ви го стопли срцето

Ова видео кружи на социјалната мрежа Фејсбук, а на него се гледа како татко со неговата ќеркичка танцуваат. Со сигурност ова видео ќе ви...

Родители, гледајте го ова: Видео кое го заобиколи светот, да се подигне свеста против...

Целта на данските студенти од задачата која што ја добиле била да направат видео запис за подигнување на свеста кај луѓето за семејното злоставување...

ВИДЕО: Девојка позираше со мајмун, а оддеднаш се најде во непријата ситуација

Девојка од Нов Зеланд, одлучила својот роденден да го прослави на Бали, но не ни сонувала дека поради едно нешто ќе стане позната и...

Жителите на овие градови живеат најдобро на светот

На основа на истражувањето кое го спровела “Deutsche Bank”, граѓаните на Цирих во Швајцарија имаат најдобар квалитет на живот на светот. Истражувањето ги опфатило трошоците...

Стоилов: Ќе ти го наполнам голот ко гласачка кутија на избори

ШАМПИОНСКА ЕМИСИЈА ВО #1на1! Оваа недела од 18:30 на Канал 5 се потсетуваме на најдобрите моменти од гостувањата на Сергеј Самсоненко, Столе Стоилов и...

ТЕСТ: Стиснете ја раката и откријте каква личност сте

Постојат три начини како да се стисне раката, а секој од нив одразува и различен карактер. Ова е краток тест кој ќе ви помогне...

Дневен хороскоп: 01.06.2019

ОВЕН Работа: Ќе оставите поволен впечаток на новиот работен разговор. Очекувајте поволна фаза за работа. Љубов: Личност која живее во ваша близина, ќе покаже дека има...

Како повторно да се вљубите еден во друг?

Луѓето кои се во среќни, стабилни врски се поздрави и позадоволни во животот од оние кои се сами. Но, понекогаш и во долгите врски...

Последните зборови на славната блогерка кои ги напиша пред да почине и понатаму кружат...

Кирзајда Родригез била една од најпознатите модни блогерки на светот, но нејзината слава нагло прекинала – оваа дама од Доминкканската република починала во септември...

Последни вести