недела, септември 22, 2019

Со 5.000 калории дневно до неверојатно тело – дали Блејк Хортон ја има магичната...

Над 362 илјади фанови на Инстаграм ја следат животната трансформација на 36-годишниот Блејк Хортон од Њу Џерси, САД. И верувајте – навистина тешко е...

Најдобар тренинг за здраво срце

Физичката активност е важна за општото здравје, но одредени активности се особено поволни за одржување на здраво срце. Едно најново истражување покажа дека кревањето тегови...

Без проблем крева 140 килограми: Запознајте го Мартин Форд, ѕверот со нежно срце (фото)

Неговата појава изгледа застрашувачки, а мускулите нереално... Привлечно или претерано? Актерот, бодибилдер и ММА борач Мартин Форд е еден од најстрашните момци што ќе ги...

Зошто јајцата се одлична храна за слабеење?

Јајцата се омилена храна на многу луѓе од различни причини. Не се скапи, одличен извор се на протеини, а може да се зготват лесно...

Емиратските хотели го надминаа концептот на пет ѕвездички

Хотелот „Emirate Palace“ во Абу Даби, Обединетите Арапски Емирати беше проценет на 3 милијарди евра и се смета за најскапата градба од 2005 година...

Што одредува дали повеќе сакате чај или кафе?

Научници откриле кој фактор одредува дали повеќе сакате да пиете чај или кафе, а виновник за тоа, верувале или не, е генетиката. Резултатите од истражувањето...

Зошто глумењето оргазам ѝ штети на вашата врска?

Многумина можат да препознаат дали нивниот партнер навистина доживеал или одглумил оргазам. Затоа експертите советуваат да не се трудите да глумите, бидејќи така си...

Само три урми дневно ве чуваат од многу болести

Урмите се овошје кое дефинитивно многу малку се користи во исхраната, а многумина не ги сметаат за вкусни, иако се и повеќе од тоа. Обидете...

Зошто бебињата плачат без солзи?

Често се случува родителите да се збунети од плачот на нивното бебе, иако се сигурни дека ништо не му недостасува. Дали бебето се обидува...

Последни вести