четврток, јули 22, 2021

ГО ИЗГУБИ ПАМЕТОТ: Спортскиот коментатор „полуде“ од убавината на девојката и за време на...

Спортски арабски коментатор „полуде“ од убавината на една девојка од трибините која што беше во фокусот на казмерите и започна да пее! Имено, убавината на...

(ВИДЕО) Погледнете како електирчни автобуси за момент исчезнаа во пламен

Несекојдневна снимка е забележана во втономниот регион Гуангкси (Кина), поточно на паркингот на локалниот универзитет. Медиумите јавуваат дека откажувањето на батеријата предизвикало пламен во првото...

(ФОТО) Нов опасен предизвик на ТикТок -11 годишно дете се бори за живот!

Единаесетгодишното момче Елис Трип од Велика Британија се бори за живот откако случајно проголтал пет мали магнетни топчиња, испробајќи нов тренд од „ТикТок“ –...

Кopoнaвиpycoт ocтaвa тpajнa штeтa нa eдeн opгaн – eвe зa кoj ce paбoти

Коронавирусот е вирус кој првенствено ги напаѓа белите дробови. Но освен нив, таа може да ги нападне и бубрезите, срцето итн. Ковид-19 може да ги...

Bitcoin Pizza Day – денот кога еден Американец „списка“ 10.000 биткоини за да плати...

На 22.05.2010 година, Американецот Ласло Хањец влезе во историјата. Тој тогаш беше првата личност што ја искористи тогашната малку позната виртуелна валута Биткоин за...

Научниците открија: Еве од кога и зошто жените живеат подолго од мажите

Научниците откриле дека помеѓу 1800. и 1935. година, стапката на смртност кај жените започнала драстично да опаѓа побрзо отколку кај мажите. Познат е фактот дека...

Нема да ве изневерат: На овие хороскопски знаци можете да им ги доверите најинтимните...

Во хороскопот има знаци во кои без размислување или двоумење можете да имате целосна доверба… Од астролошка гледна точка, ако ви затреба, на овие три...

Откриени нови симптоми на Ковис-19 кои најверојатно се поврзани со индискиот вид

Индија во моментов е најпогодена од коронавирусот, а лекарите од Бенгалуру (Карнатака, Индија) веруваат дека откриле неколку нови симптоми на инфекцијата, кои најверојатно се...

10 фотографии после кои ќе помислите дека сопствените очи ве лажат

Перцепцијата може поприлично да го збуни човекот, а фотографии направени во вистински момент многу често знаат да си поиграат со човековиот ум. Овие 10 фотографии...

Секој хороскопски знак си има по една супермоќ: Дали ја знаете вашата?

Овен – неограничена енергија Припадниците на овој знак може да бидат јунаци чија енергија никогаш не пресушува. Брзи се, снаодливи, па дури и може да...

Последни вести