вторник, февруари 23, 2021

Најголемите „злопамтила“ меѓу хороскопските знаци, кај нив нема втора шанса

Да се прости е тешко, но не и невозможно. Освен ако не спаѓате во друштвото на овие хороскопски знаци, кои едноставно не можат да...

Двајцата подготвувале изненадување за својата љубов: Тој ја запроси во Дизниленд, а таа имаше...

Дизниленд за многумина, па така и за Самер и Вејвс е „најсреќното место на светот“. Двајцата подготвувале изненадување за својата љубов. Момчето планирало да ја запроси...

„Рај на Земјата“: Таму нема патишта, автомобили и врева – наоколу само вода, мир...

Ова парче мал рај на земјата се наоѓа во Холандија, а се надеваме дека ќе ве освои со својата уникатност. Во Холандија се наоѓа мало...

Предлог за десерт: Мафини со лимони и суво грозјe

Потребни состојки: 100 г путер 170 г шеќер 2 јајца 260 г брашно 30 г овесни снегулки ½ прашок за печиво Прстофат сол 60...

Виц: На љубовен состанок со инфлуенсерка

– Кај си бе брат те снема. Откако излезе со онаа јаката од Инстaгрaм, се изгуби. Како помина состанокот? Ја ќари ли? – Остај брат,...

Србинка стана хит на интернет: Се качи на маса на свадба, а резултатот беше...

Новото видео од српска свадба стана апсолутен хит на социјалните мрежи. Девојка од Србија очигледно понесена од свадбената атмосфера се обиде да танцува на масата...

Дива мечка се „самопокани“ на журка на диџеј

Диџејот Џоди Флеминг од Ешвил, Северна Каролина, пушташе музика во живо за своите следбеници на социјалните мрежи кога на неговата виртуелна забава се...

Дали спиете на страна, на грб или во прегратките на партнерот -секоја поза открива...

Тим од Бед СОС, кој продава душеци и кревети, се здружи со психотерапевтот Ник Дејвис за да забележат неколку омилени пози за спиење –...

ВИДЕО: Оваа жена има 8 деца – само да ја гледате нејзината дневна ртуина...

За повеќето родители, подготвувањето на децата за спиење е борба, но кога имате осум деца, вклучувајќи и близнаци и тројка, работите можат да бидат...

Спојте ги рацете и откријте што ве очекува во љубовта: Добро погледнете ги линиите...

Палмистиката е научна дисциплина која се обидува да докаже дека сè е запишано на дланките. Иако денес никој не ја сфаќа сериозно, секако служи за...

Последни вести