недела, септември 20, 2020

Даночниот систем и приказната со 10 колеги кои одат заедно на пиво

Да претпоставиме дека секој ден 10 колеги одат заедно на пиво. Сметката секој ден изнесува 100 долари. Кога би го плаќале пивото по принцип...

Бил Гејтс како „таен“ Дедо Мраз

Корисничка на платформата „Редит“ која таму е позната како Шелби, пријатно се изненади кога дозна дека „тајниот“ Дедо Мраз на таа платформа, односно таен...

Одмрзнување на ветробранско стакло на руски начин (Видео)

Рускиот машиновозач Алексеј Давидов со колегите, на 10 декември, патувале на линијата која врви покрај Норилск во Русија, кога температурата надвор се спуштила на...

Виц: Цајкани на риболов

Двајца полицајци ловеле риба од чамец во езерото. Одеднаш оној што седел напред слушнал како нешто плеснало во водата. Кога се завртел видел дека му го...

Осумгодишен јутјубер заработил 26 милиони долари

Осумгодишниот Риан Каји, кој на Ју Тјуб каналот „Ryan’s World“ (светот на Риан) претставува играчки, заработил неверојатни 26 милиони долари во 2019 година. Рајан е...

На детската радост и нема крај: И подарија „најлош“ подарок, а нејзината реакција им...

Родители сакале да се пошегуваат со својата ќеркичка па и го подариле „најлошиот Божиќен подарок досега“. Но, тие беа изненадени од нејзината воодушевена...

Предизвик од милион долари – кој последен ќе тргне рака, сите пари за него

Новото видео на „јутјуберот“ MrBeast за само два дена има над 18 милиони прегледи, а станува збор за предизвик „тежок“ 1 милион долари. Четворица натпреварувачи,...

Ова видео стана хит на социјалните мрежи: Како најлесно да завиткате подарок?

Едноставен начин за виткање подароци станал вирален хит на социјалните мрежи. Британската компанија Waterstones, која се занимава со продажба на книги, на Твитер објавила куса...

„Среќен роденденд“: Само што ја пресече тортата мал крадец му ја украде целата (ВИДЕО)

Прослава на роденден во природа звучи како добар план, но не и кога се организира среде дивина, тогаш може се да се случи. Во Индија...

Мантри за среќа: Две моќни реченици што ќе ја направат 2020 вашата најдобра година!

Начинот на кој се однесувате кога ќе се најдете во непредвидливи ситуации одредува дали ќе бидете херој или жртва во вашиот живот. Доколку вака се...

Последни вести